YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay: 18 terörist öldürüldü, 24 terörist yakalandı
Genelkurmay Başkanlığı, Diyarbakı'ın Sur ve Şırnak'ın Cizre ilçesinde devam eden operasyonlarda 18 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. Silopi'de ise etek giyerek kaçmaya çalışan 58 teröristin ardından, 24 terörist daha yakalandı.
Genelkurmay: 18 terörist öldürüldü, 24 terörist yakalandı
09 Ocak 2016 / 13:56 Güncelleme: 09 Ocak 2016 / 15:46

Genelkurmay Başkanlığından, terörle mücadele kapsamında, dün Diyarbakır Sur'da 2, Şırnak'ın Cizre ilçesinde 16 teröristin etkisiz hale getirildiği, operasyonlarda etkisiz hale getirilen toplam terörist sayısının da 307 olduğu bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde "önemli yurt içi olaylar" başlığı altında yer alan bilgiye göre, Diyarbakır'ın Sur ilçesinde dün 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Bir barikatın kaldırıldığı operasyonda el yapımı patlayıcı da imha edildi. Bu bölgedeki operasyonlarda etkisiz hale getirilen terörist sayısının 70 olduğu ifade edildi.

Şırnak'ın Cizre ilçesinde ise 16 terörist etkisiz hale getirildi. Buradaki operasyonlar kapsamında bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı ise 237 oldu. Bölgede, 6 el yapımı patlayıcının imha edildiği operasyonda, 10 barikat da kaldırıldı.

Teröre yardım ve yataklık yapan 3 kişi yakalandı

Ağrı'nın Tutak ilçesinde bölücü örgüte yardım ve yataklık yapan 3 kişi gözaltına alındı. Bu kişilere ait adreslerde yapılan aramalarda, bir kalaşnikof piyade tüfeği, 2 şarjör, 60 adet 7.62 milimetre çapında fişek, bir av tüfeği ve örgütsel yayın ele geçirildi.

Ayrıca, Kilis Elbeyli'de de Suriye'den Türkiye'ye sınırı yasa dışı yollarla geçtiği tespit edilen ve DAEŞ terör örgütü mensubu olduğu değerlendirilen, 1 kişi yakalandı.


AA

devam
 // 1453
allahin izniyle kökleri kuruyacak iran,rusya,israil,ermenistan vb. ülkelerin kollari kesilecek bu devlet bu millet bir kez daha dünyaya hükmedicek allahin izniyle " DURMAK YOK YOLA DEVAM"HEDEF 2023...
09 Ocak 2016 14:11
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler