YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Genelkurmay: 16 terörist mensubu etkisiz hale getirildi
Genelkurmay: 16 terörist mensubu etkisiz hale getirildi
12 Ocak 2016 12:36
Genelkurmay Başkanlığı, "Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonlarda, 16 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi" açıklamasını yaptı.

Şırnak'ın Cizre ve Silopi ilçeleri ile Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonlarda, dün 16 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığının internet sitesinde, "Önemli Yurt içi Olaylar" başlığı altında yer alan bilgiye göre, Cizre'de devam eden operasyonda, dün 2 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Cizre'de bugüne kadar etkisiz hale getirilen terörist sayısı 265 oldu.

Silopi'deki operasyonda ise 4 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Silopi'de de operasyonların başladığı günden itibaren öldürülen terörist sayısı 130'a ulaştı. 

Diyarbakır Sur'da devam eden operasyonda ise 10 bölücü terör örgütü mensubu etkisiz hale getirildi. Buradaki operasyonda da toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 88 oldu.

Mardin Artuklu'da da Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı yollardan geçiş yapmaya çalışan 2 bölücü terör örgütü mensubu yakalanarak, gözaltına alındı.

 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler