YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gençler, Clinton'u protesto etti
Amerika Birleşik Devletleri eski başkanlarından Bill Clinton, konferans için geldiği Bilgi Üniversitesi'nde bir grup genç tarafından protesto edildi.
Gençler, Clinton'u protesto etti
02 Ekim 2010 / 18:10 Güncelleme: 02 Ekim 2010 / 18:12

Protestocular, 'Dikkat et Clinton ayakkabı geliyor', 'Emperyalistler işbirlikçiler 6. filoyu unutmayın' diye sloganlar attı.
   

Laureate International Universities Onursal Başkanı ve ABD 42. Başkanı Bill Clinton'ın, 'Gençlik liderliğinin ve yurttaş sorumluluğunun yaygınlaştırılması' konulu bir konferans vermek için İstanbul Bilgi Üniversitesi Santral Kampüsü'ne geldi. Üniversitenin arka girişinde toplanan yaklaşık 50 kişilik grup, Clinton'u protesto etti. İçeri girmek isteyen grubu, üniversitenin güvenlik görevlileri almadı. Bir süre sonra çevik kuvvet ekipleri kapının önüne barikat kurdu.
   

Türkiye Kominist Partisi üyesi olduklarını ileri süren grup, ellerinde dövizlerle yaklaşık bir saat protesto gösterilerine devam etti. Grup, 'Dikkat et Clinton ayakkabı geliyor', 'Emperyalistler işbirlikçiler 6. filoyu unutmayın', 'Clinton üniversitemizden defol', Dikkat et yankee ayakkabı geliyor' şeklinde sloganlar attı. CHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler