YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
"Genç biriyle aldatınca..."
Mimar Hülya Yolcubal’ı Bodrum’da öldüren Cihan Oskay ifadesinde dehşet anını anlattı
"Genç biriyle aldatınca..."
21 Haziran 2010 / 10:10 Güncelleme: 21 Haziran 2010 / 10:12

Bodrum’da, eski sevgilisi peyzaj mimarı 37 yaşındaki Hülya Yolcubal’ı, evinin önünde kurşun yağmuruna tutarak öldürdüğü iddiasıyla gözaltına alınan spor yazarı ve eleştirmen 57 yaşındaki Cihan Oskay çıkartıldığı mahkemece tutuklandı.

Oskay, “Hülya benden 25 yaş genç biriyle olmaya başlayınca çıldırdım” dedi. Oskay, ifadesinde şunları anlattı: “Hayatımda ilk kez bu kadar çok birini sevdim, geleceğimi ona göre planladım. Evlenmeyi düşünüyorduk, yüzüklerimizi bile almış, aramızda nişan yapmıştık. O ise tüm bunlar olduğu halde beni bir başkası ile aldatmaya başladı. Şüphelendim, takip ediyordum. Şüphelerimde haklıydım. Hülya benden 25 yaş genç biriyle olmaya başlayınca çıldırdım, ardından benden ayrılacağını söyledi. Telefonlarıma yanıt vermiyor, evinin anahtarını değiştirmiş, evine gelmeme izin vermiyor, benden kaçıyordu. Kıskançlıktan deliye dönmüştüm, yemeden içmeden kesildim, 4 ayda 15 kilo verdim. Hem seviyor hem nefret ediyordum. Son olarak o gece Hülya ile konuşmak, o güne kadar yaptıklarımdan özür dilemek için gitmiştim. ‘Beni böyle kullanılmış bir çöp gibi atma’ demek istemiştim. Ancak o, hakaret etti ve beni hayatından çıkardığını, hakkımda suç duyurusunda bulunduğunu, polis çağıracağını söyleyince kendimi kaybettim. ‘Herkes yoluna’ deyince sinirlerime hakim olamadım. Neyi nasıl yaptığımı bilmiyorum, çok pişmanım.”

Uğurladılar

Hülya Yolcubal’ın Cumhuriyet Mahallesi Ortaköy Tatil Sitesi’ndeki evinin önü bugün bir grup arkadaşı tarafıntan çiçek ve fotoğraflarla donatıldı. Yaklaşık 10 dakika süren tören sırasında Yolcubal’ın arkadaşlarının gözyaşlarını tutamadıkları görüldü.
  (Vatan)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler