YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gemideki babanın kızı konuştu
Gemideki babanın kızı konuştu
31 Mayıs 2010 16:14
İHH Konya Basın Sözcüsü Şükrü Nortçu'nun 11 yaşındaki kızı Sena babasının ardından konuştu

İsrail'in saldırdığı yardım gemisine Konya'dan giden 2'si gazeteci, 15 kişinin yakınları da düzenlenen protesto eylemine katıldı. Eylemde konuşan gemide bulunanlardan İHH Konya Basın Sözcüsü Şükrü Nortçu'nun 11 yaşındaki kızı Sena Nur Nortçu, babasının kedisine belki dönemeyeceklerini söylediğini anlattı.  
 

İsrail'in saldırdığı yardım gemisinde bulunan Konya'dan bulunan 15 kişiden İHH Konya Basın Sözcüsü Şükrü Notçu'nun 11 yaşındaki kızı Senanur Nortçu da İsrail'e tepki eyleminde konuşma yaptı. Sena Nur Nortçu, babası ile en son Perşembe günü görüştüklerini ve babasının kendisine dönemeyebileceklerini bile ifade ettiğini söyledi. Sena Nur Nortçu, babasından haber alamadığını belirterek, "Babam gemiyle yola çıktı. Kendisiyle en son telefonla Perşembe günü görüştük. O zaman bana aynen şunları söyledi: 'Kızım Gazze'ye yardım götürüyoruz. Oraya gitmek var, gidip de gelmemek var. Bu Allah'ın takdiri. Eğer geri dönemezsek Allah'ın bize bir ödülüdür bu' şeklinde konuşmuştu. Şimdi gemiye saldırıldığını duyduk ve babamdan haber alamıyorum" dedi.  
 

Daha sonra küçük kız gözyaşları içerisinde alandan ayrıldı. İsrail'e tepki gösterisinde Gazze'de ve gemide hayatını kaybedenler ile gemideki yardımsever insanların sağlıklı bir şekilde ülkelerine dönmesi için dua edildi. Duanın ardından İsrail ve siyonizme destek veren ülkelerin mallarının alınmaması istenerek boykot çağrısında bulunuldu. Daha sonra kalabalık tekbir getirerek dağılırken, mitinge katılan sivil toplum örgütü temsilcileri ile vatandaşlar otobüslerle Ankara'ya gitmek üzere yola çıktılar. İHA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler