YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Geçici olarak Pervari'deymiş
Geçici olarak Pervari'deymiş
01 Temmuz 2010 15:26
Siirt'in Pervari ilçesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Uzman Çavuş Yunus Berber'in asıl görev yerinin Bayburt 48.Tugay olduğu geçici olarak Pervari'ye gittiği öğrenildi.

Siirt'in Pervari ilçesinde, güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Yunus Berber'in görev yerinin Bayburt 48. Piyade Tugayı olduğu, geçici görevle bir süre önce Siirt'e gittiği öğrenildi.

Muğla'nın Fethiye ilçesinde ana sınıfı öğretmeni olan Yasemin Berber (26), eşinin şehit olduğu haberini Konya'daki babası Mahmut Özalp'in evinde aldı.

Yasemin Berber'in baba evinin bulunduğu merkez Selçuklu ilçesi Parsana Mahallesi'ndeki binanın balkonlarına Türk bayrağı asıldı. Askeri yetkililer ve bir ambulans da binanın önünde hazır bulundu.

Yasemin Berber, gazetecilere, ''Eşim, operasyona çıkmadan önce telefonda, 2,5 yaşındaki kızımız Esilanur'u kendisi için öpmemi istemişti'' diyerek gözyaşlarına hakim olamadı.

Şehit Piyade Uzman Çavuş Yunus Berber'in, Bayburt 48. Piyade Tugayı'nda görevli olduğu, geçici görevle destek için bir süre önce Siirt'e gittiği öğrenildi.

Şehidin cenazesinin babasının ve ağabeyinin mezarının da bulunduğu memleketi Karaman'ın Ermenek ilçesine bağlı Yukarı Çağlar köyünde toprağa verileceği belirtildi.
AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler