YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'nin yaralarını saracaklar
Gazze'nin yaralarını saracaklar
20 Kasım 2012 12:16
Yeryüzü Doktorları, İsrail'in saldırıları sonucunda yaralanan Filistinliler'in tedavilerini gerçekleştirmek için Gazze'ye gidecek.

Yeryüzü Doktorları'ndan yapılan açıklamada, İsrail'in Gazze'ye yönelik saldırılarında yaralanan insanların ameliyatlarını yapmak ve ihtiyaçlarını tespit etmek amacıyla 24 Kasım'da Gazze'ye tıbbi bir ekip gönderileceği belirtildi.

Yanlarında taşıyabileceği kadar ilaç ve malzeme de götürecek ekipte, plastik cerrahisi, ürolog, nörolog, göz hastalıkları gibi alanlarda uzman doktorların yer aldığı kaydedilen açıklamada, Gazze'nin acil ilaç ve tıbbi malzeme ihtiyacını karşılamak için bir bağış kampanyası da başlatıldığı bildirildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen Yeryüzü Doktorları İkinci Başkanı Dr. Kerem Kınık, İsrail'in hedef gözetmeksizin yaptığı saldırılarda çok sayıda sivilin hayatını kaybettiğini ve yaralandığını belirterek, sağlık kuruluşlarının yaralıların tedavilerinde yetersiz kaldığını ve ambargo nedeniyle pek çok temel ilaç ve sarf malzemesinin stoklarda tükendiğini kaydetti.

Yeryüzü Doktorları'nın Filistin halkının yanında olmak ve yaralarını sarmak için Türkiye'den destek istediğini aktaran Kınık, yardımsever vatandaşlardan ''www.yeryuzudoktorlari.org'' internet sitesi üzerinden, 6612'ye SMS atarak ve banka hesapları üzerinden bağış kabul edeceklerini bildirdi. aa
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler