YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'nin imarı için İsrail'le anlaşıldı
Gazze'nin imarı için İsrail'le anlaşıldı
25 Haziran 2015 02:45
Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, Gazze Şeridi'ne malzeme geçişi konusunda İsrail'le anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Filistin Bayındırlık ve İskan Bakanı Mufid el-Hasayine, Gazze Şeridi'ne malzeme geçişi konusunda İsrail'le anlaşmaya varıldığını bildirdi.

Bakanlığın Gazze'deki merkezinde konuşan Hasayine,"Yıkılan evlerin sahipleri ve yeni ev inşa etmek isteyen kişiler için Birleşmiş Milletler Proje Hizmetleri Ofisi (UNOPS) gözetiminde Gazze Şeridi'ne inşaat malzemesi sokulması amacıyla İsrail'le anlaşma sağlandı"dedi.

Hasayine, söz konusu anlaşmanın yıkılan evlerin sahiplerine olduğu gibi "yeni ev yapmak veya kat çıkmak isteyenlere de kapı açtığını" söyledi.

Filistin Ekonomi Bakanlığının inşaat malzemelerinin takibinden sorumlu olacağını ifade eden Hasayine, belediyelerin inşaat ruhsatını vererek ekspertizin Bayındırlık ve İskan Bakanlığına gönderileceğini ve bu mercinin İsrail'den malzeme girişi için izin alacağını belirtti.

Hasayine, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı'nın (TİKA) Gazze Şeridi'nin güney doğusunda yer alan Hucur ed-Dik köyüne 12,5 milyon dolar değerinde 15 apartman inşa edeceğini de kaydetti.

TİKA, Gazze'de yaptığı ayni ve nakdi yardımların yanı sıra bir stadyum ile evleri yıkılan bazı aileler için konut başta olmak üzere Filistin'de bir dizi proje yürütüyor.

siz yapın
 // ync
sizler yapın o lanet olası devlet çeşitli silahlar deneyerek yıksın. Filistinli kardeşlerim bu dünya o kadar çaresiz ki 2.5 Yahudinin emrini girmiş. helede bu Müslüman aleminin sizlerle helalleşmesi gerçekten çok zordur. heled arap ligi sizinle nasıl helalleşecek bilmiyorum. o milyarlarca dolara sahip ab-abd uşağı arap şeyhleri bu bir avuç Filistin halkı ile nasıl helalleşecek...lanet olası ab-abd beslemesi İsrail......
25 Haziran 2015 Perşembe 10:56
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler