YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazze'deki dramı BM'ye taşıdı
Emine Erdoğan, BM Genel Kurulu’na hitap etti. Gazze’deki dramı hatırlattı, “Yüreğimizle hissedersek sorumluluğumuz artar ” dedi
Gazze'deki dramı BM'ye taşıdı
23 Şubat 2011 / 09:16 Güncelleme: 23 Şubat 2011 / 09:16

Emine Erdoğan, New York’ta BM Kadının Statüsü Komisyonu’nun 55. Oturumu’nun açılışında, onur konuşmacısı olarak BM Genel Kurulu’na hitap etti. Erdoğan, şu mesajları verdi:

• Dünyanın dört bir yanında meydana gelen olayları hem aklımızla, hem kalbimizle izler ve yüreğimizin derinliklerinde hissedersek, sorumluluğumuz da çok farklı olur.

• Şu anda, biz bu toplantıyı gerçekleştirirken, aynı anda yeryüzünün bir yerlerinde bebekler ölüyor, çocuklar ekmek, ilaç ve oyuncak için ağlıyor, kadınlar şiddete maruz kalıyor.

• Bangladeş’te, sokakta geceleyen, özürlü evladına çöplükten ekmek kırıntısı toplayan anneler gördüm. Pakistan’da, sel felaketinde, ailesinin tüm fertlerini yitiren, yoksulluk içindeki yaşamına bir de yalnızlığı ekleyen kadınlara şahit oldum.

• Saraybosna’da, sistematik şiddet uygulanan, onurlarına insafsızca saldırılmış kadınlar tanıdım. Irak’ta, ellerinden eşleri, çocukları, gelecekleri alınmış kadınlara tanık oldum.

• Gazze’de, Kudüs’te, Ramallah’ta, umutları, nefesleri, insani hakları çalınmış; yavruları fosfor bombalarıyla katledilmiş, gözyaşları dahi, sinirleri dahi alınmış kadınlar gördüm.

• Eminim ki en az benim kadar sizler de hakları, hatta isimleri umutları, ellerinden alınmış nice kadınlar gördünüz.

• Kadınların çıkarmadığı ve kadınların sürdürmediği savaşlarda, en önce kadınların, en önce çocukların hedef tahtasına yerleştirildiği bir dünyada yaşıyoruz. • AA

KADINLAR HİBE İSTEMİYOR

“Bugün artık kadınlar, ne ekmek, ne de merhamet istiyorlar. Bugün, dünyanın her yerinde kadınlar, en temel insani haklarını, eğitim haklarını, çalışma haklarını, eşitlik haklarını istiyorlar.  Kadınlar, hibe değil, sadaka değil, insan onuruna yaraşır bir şekilde var olma hakkı istiyor ve artık çok daha güçlü şekilde bunun için mücadele veriyor”  

şaşırtıyorlar...
 // ibrahim çelikoğlu
Erdoğan ailesi insanlık için soyunmuşa benziyor,bizleri şaşırtıyorlar.
Siyonist düzene ters düşmek kolay iş değildir.Bir sihir dokundumu sonunuz belirsizleşebilir.Yapılan gayretleri taktirle karşılıyoruz.Kadının elinin değdiği yerde merhamet vardır.Anne şevkat ve sevgisinden kurtulamamışlık doğruları bulur...Ne mutlu insanlık için önde gidenlere.İnsanlık uyanacak,silkinecektir.İyiliklerin kötülüklerden daha iyi olduğunun farkına varacaklardır......
23 Şubat 2011 14:07
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler