YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gaziantep'te fabrika yangını
Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan bir fabrikada yangın çıktı. Plastik madde üretilen fabrikada saatlerdir süren yangını söndürmek için itfaiye ekipleri seferber oldu.
Gaziantep'te fabrika yangını
08 Ocak 2010 / 11:07 Güncelleme: 08 Ocak 2010 / 11:49

Gaziantep'te sabaha karşı inşaat malzemeleri üretimi yapılan fabrikada çıkan yangın devam ediyor. Çok sayıda itfaiye ekibinin müdahale ettiği yangında binlerce TL'lik maddi zarar meydana geldi.

Gaziantep 4. Organize Sanayi Bölgesi'nde faaliyette olan ve AK Parti Gaziantep Eski İl Başkanı Ökkaş Eruslu'nun ağabeyi Mustafa Eruslu'ya ait BZ İnşaat Malzemeleri fabrikasında saat 04.30 sıralarında başlayan yangın kontrol altına alınamıyor. Alevlerin yükseldiği fabrika ateş topuna döndü. Onlarca itfaiye erinin müdahalede bulunduğu yangın söndürme çalışmaları aralıksız sürdürülüyor. Yangına, Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanlığı İtfaiye Daire Başkanlığı ekipleri, Organize Sanayi Bölgesi İtfaiye ekipleri, çevre fabrikaların itfaiye araçları da katılıyor. Sebebi belirlenemeyen yangın devam ederken binlerce TL'lik maddi zarar meydana geldi. Öncelikle fabrika personelinin müdahalede bulunduğu yangında alevler hala yükseliyor.

Olay yerinde incelemelerde bulunmak üzere gelen Şehitkamil Kaymakamı Mehmet Aydın, yangının devam ettiğini belirterek, "Şuanda itfaiye ekiplerimiz müdahalelerini sürdürüyor. Yangının söndürülmesi için ekip halinde çalışmalar yürütülüyor. Çok sayıda itfaiye ekibimiz burada ve müdahalelerini yapıyorlar. Şuanda sevindirici tek şey can kaybının olmaması" dedi.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ünsal Göksen ise aralıksız itfaiye ekiplerinin çalıştığını belirterek, "Yanan madde petrol ürünü olduğu için söndürülmesi biraz güç oluyor. Ekiplerimiz köpük ve suyla müdahalesini sürdürüyor. Maalesef yapacak çok fazla bir şey yok. En büyük sevincimiz can kaybımızın olmaması. Yangın sebebi de tam bilmemekle birlikte küçük bir elektrik kontağı veya kaçağı olabileceği söyleniyor ama tam tespit edilemedi. Şuanda şehirde çıkacak yangınlar için bıraktığımız itfaiye dışında ekiplerimizin tamamı burada. Şuanda müdahale ediliyor ama neticede petrol ürünü olduğu için çok fazla müdahale şansınız olmuyor. Ama itfaiyemiz üzerine düşen görevi en iyi şekilde yapmaya çalışıyor. Şuanda yangın kontrol altında devam ediyor. Sanırım öğle saatlerine kadar tamamen söndürülür" dedi.
AK Parti Gaziantep Eski İl Başkanı Ökkaş Eruslu ise yangının sabaha karşı çıktığını ifade ederek, "geldiğimizde her taraf tutuşmuştu. Sağ olsun itfaiye 7 dakikada gelmiş. O saten beridir söndürülmeye çalışıyor. Yanıcı madde olduğu için söndü sanıyorsunuz ama yeniden başlıyor. söyleyecek bir şey yok can kaybı olmaması tek tesellimiz" diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler