YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazi ve Gülsuyu'na dev operasyon!
İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü tarafından Gazi Mahallesi ve Gülsuyu'na helikopter destekli terör operasyon düzenledi.
Gazi ve Gülsuyu'na dev operasyon!
07 Ekim 2013 / 09:35 Güncelleme: 07 Ekim 2013 / 09:47

İstanbul polisinin bu sabah Maltepe ve Sultangazi başta olmak üzere çok sayıda adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonda havadan helikopter, karadan özel harekat timleri yer aldı.Emniyet kaynaklarına dayanan bilgilere göre, sabah erken saatlerde İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, Maltepe Gülensu, Sultangazi ve Gazi Mahallesi başta olmak üzere 70’e yakın adrese eş zamanlı operasyon düzenledi.

Havadan helikopter destekli operasyonda özel harekat polisi ile çevik kuvvet timleri de yer aldı. Son dönemlerde "örgüt-çete" çatışmaları ile gündeme gelen Gülsuyu, Gülensu ve Gazi mahallelerinde yoğunlaşan operasyonların, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’nın talimat ile yürütülen soruşturma kapsamında gerçekleştiği kaydediliyor.Operasyonlarda “akrep” ve “shorland” diye tabir edilen hafif zırhlı polis araçları bölgede devriye gezerken, polislerin mahalle aralarında güvenlik önlemi aldığı gözlendi.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler