YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazetecilerle ilgili flaş gelişme
Suriye'de kaybolan iki Türk gazeteci ile ilgili son açıklama Bülent Arınç'tan geldi. Arınç gazetecilerin hayatta olduğu müjdesini verdi. Şu anda Suriye'de rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarını ve Türkiye'ye getirilmelerinin de takip edileceğini
Gazetecilerle ilgili flaş gelişme
15 Mart 2012 / 16:31 Güncelleme: 15 Mart 2012 / 17:54

Suriye'de kaybolan Türk gazetecilerle ilgili, ''Bugün sağ oldukları ama Suriye rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarına dair haber alındı. Öncelikle memnunum. Hayatta olduklarının haberini aldık. Onların Türkiye'ye getirilmelerini de Dışişleri Bakanlığımız takip edecek'' dedi.

Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü İstanbul 2. Bölge Müdürlüğünün Üsküdar'daki yeni binasının açılışının ardından gazetecilerin sorularını cevaplandırdı.

Başbakan Yardımcısı Arınç, Suriye'de kaybolan Türk gazetecilerle ilgili bir soru üzerine şöyle konuştu:

''Bugün sağ oldukları ama Suriye rejim yanlısı görevlilerin elinde bulunduklarına dair haber alındı. Öncelikle memnunum. Hayatta olduklarının haberini aldık. Onların Türkiye'ye getirilmelerini de Dışişleri Bakanlığımız takip edecek. Arkadaşlarımıza 'Geçmiş olsun' diyorum. Gazetelerine 'Geçmiş olsun' diyorum. Hayatta olduklarını duymak, bu karmaşa ortamında bizim için sevindirici oldu.'' (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler