YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazetecilere çirkin saldırı
Gazetecilere çirkin saldırı
09 Mayıs 2013 12:48
Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Gaziantep Lojistik Müdürlüğü’nde çıkan bir yangını haber yapmak için giden bölgeye gazeteciler, özel güvenlik ve diğer görevlilerin saldırısına uğradı.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'na bağlı Türkiye Cumhuriyeti Devlet Demiryolları (TCDD) Gaziantep Lojistik Müdürlüğü’nde çıkan bir yangını haber yapmak için giden bölgeye gazeteciler, özel güvenlik ve diğer görevlilerin saldırısına uğradı. 3 muhabire saldıran grup, linç girişiminde bulundu.

Sabah saatlerinde Çakmak Mahallesi’nde bulunan TCDD Gaziantep Lojistik Müdürlüğü içinde bulunan bir vagonda yangın çıktı. Bunun üzerine olay yerine giden haber ajansı muhabirleri olayı görüntülemek istedi. Ancak burada görüntü alınmasına izin vermeyen özel güvenlikçiler ve diğer yetkililer gazetecilerin üstüne yürüdü. Bunun üzerine gazeteciler müdürlük alanının dışına çıktı. Özel güvenlikçiler ve diğer görevliler gazetecilere saldırdı. 3 muhabirin görüntü almaya çalıştığı olay yerinde yaklaşık 13 kişilik bir grup gazetecilere saldırarak tehditler savurdu. Kameraları ve fotoğraf makinelerini kırmaya çalışan kalabalık grup, 3 muhabire linç girişiminde bulundu.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler