YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazetecilerden istihbaratçı paşaya skandal sözler.
Gazetecilerden istihbaratçı paşaya skandal sözler.
Gazetecilerden istihbaratçı paşaya skandal sözler.
15 Ağustos 2008 / 09:08 Güncelleme: 15 Ağustos 2008 / 00:00

Ergenekon kapsamında yakalanacağı sırada Rusya'ya giden Emekli Tuğgeneral Ersöz'ün, Mustafa Balbay ve Nuray Başaran'ın da aralarında olduğu bazı medya mesuplarıyla yaptığı görüşmeleri gizli kamerayla kaydettiği ortaya çıktı.


Aktüel dergisinin haberine göre Emekli Orgeneral Şener Eruygur'un Jandarma Genel Komutanlığı döneminde Jandarma İstihbarat Başkanı olan Tuğgeneral Ersöz ve Emekli Albay Atilla Uğur medyanın önemli isimleriyle gizlice görüşmüş ve görüşmeleri kaydetmiş.


Daha sonra bu kayıtları görüşme tutanağı haline getirmiş. Tutanaklara göre, Cumhuriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Mustafa Balbay, 5 Ocak 2004'te Levent Paşa'yı ziyaretinde gizli kayda alınmış.


Bu konuşmada hükümetin Kıbrıs politikasından Cumhuriyet'in tirajının arttırılmasına, Tayfun Talipoğlu'na hakaretten Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Uğur Ziyal'e küfüre kadar her şey var bu konuşmada.


Levent Ersöz Akşam Gazetesi’nin Ankara Temcilcisi Nuray Başaran ile de görüşüyor. Bu görüşmelerden birinde Başaran iş takibi yaptığını anlatıyor; "Mesela ben size geldiğimde o parklar projesinin iznini buralarda takip etmiştim. Sizden mesela jet hızıyla çıktı o olurlar. Devlette, diğer kurumlarda iş yürümüyor."

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler