YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Gazeteci ve oyuncular ifadeye çağrıldı
Gazeteci ve oyuncular ifadeye çağrıldı
28 Mayıs 2015 16:54
"Terör örgütü propagandası" soruşturması kapsamında gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Emre Uslu, Ceyda Karan, Koray Çalışkan, oyuncular Pelin Batu ve Barış Atay'ın da bulunduğu 10 kişi ifadeye çağrıldı.

Cumhuriyet Savcısı Mehmet Selim Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya paylaşımlarıyla ilgili ''terör örgütü propagandası'' yapmak suçundan başlatılan soruşturma kapsamında, aralarında gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Emre Uslu, Asım Yıldırım, Ceyda Karan ile Koray Çalışkan ve Önder Aytaç'ın da bulunduğu 10 kişi ifadeye çağrıldı.

Alınan bilgiye göre, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Suçları Bürosu'nun başlattığı soruşturmada ifade alma işlemleri sürüyor.

Bu kapsamda, gazeteciler Mirgün Cabas, Banu Güven, Ceyda Karan, Asım Yıldırım, Emre Uslu, Önder Aytaç, oyuncular Barış Atay, Pelin Batu, şarkıcı Ferhat Tunç ile Koray Çalışkan ''şüpheli'' sıfatıyla ifadeye çağrıldı.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu, savcı Kiraz'ın şehit edildiği terör saldırısına ilişkin sosyal medya hesapları üzerinden ''terör örgütü propagandası yapmak'' suçundan hem resen hem de şikayet dilekçeleri üzerine soruşturma başlatmıştı.

Soruşturma kapsamında, gazeteci Nazlı Ilıcak'ın da ''şüpheli'' sıfatıyla ifadesinin alındığı öğrenildi. Ilıcak'ın ifadesinde hakkındaki iddiaları kabul etmediği belirtildi.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler