YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
GATA'ya sızmaları 26 yıl önce başladı
Gülhane Askeri Tıp Akademisi'nde (GATA) halen görevde olan muvazzaf bir subay, GATA içindeki paralel yapılanmaya ilişkin şok iddialar içeren bir mektup kaleme aldı.
GATA'ya sızmaları 26 yıl önce başladı
12 Nisan 2014 / 09:00 Güncelleme: 12 Nisan 2014 / 09:06

Sabah'ın haberine göre Güvenlik nedeniyle ismini açıklamayan muvazzaf subay, 'Paralel Yapı'nın 1988'den itibaren GATA'ya sızmaya başladığını açıkladı.

1987'de Gülen Hareketi'yle tanışan askeri yetkili muhafazakar hassasiyetleri nedeniyle sempatiyle yaklaştığı yapının oyunlarını gördükçe maksatlarının İslami bir yaşam inşa etmekle ilgili olmadığını anlattı.

2010 yılına kadar olumlu bir şekilde yaklaştığı grubun çıkarlarına aykırı davranmaya başladıktan sonra kendisine yönelik yıpratma ve iftira politikasının yürütüldüğünü, 25 yıllık arkadaşlarının bile kendisine düşman kesildiğini ifade etti.

Masonik yapı gibi

Muhafazakar hassasiyetlere sahibim. 28 Şubat döneminde ordudan atılan subayların olmasını içime sindiremiyordum. Ben bu düşünceler içerisindeyken cemaatin çıkarları söz konusu gösterilerek bana yapmadıklarını bırakmadılar. Masonik bir yapılanma gibi her noktayı sarmışlardı.

Yemek artıkları

1996 yılı 9 -10 Mayıs tarihlerinde Harbiye Askeri Müzesi'nde Tıp Kongresi düzenlendi. (Not: Bu bilgi GATA'nın internet sitesinde Sağlık Bilim Hizmetleri Yönetim Bilim Dalı'nın faaliyetleri bölümünde kayıtlı.)

Kongre sonrasında kıdemli Albay T.F. (O zaman üsteğmen) bir yere gideceğimizi söyledi. Önce bir AVM'ye gittik. Etraftan gizli saklı minibüse bindik. Altunizade'deki bir binanın özel katına çıktık. Vaiz sarığıyla Fethullah Gülen geldi. Yarım bıraktığı yemeğinden arta kalanı yemek için yarışan askeri yetkilileri hâlâ unutamıyorum.

Sızmak için GATA

Yüksek puan alsalar bile çocuklarını GATA'ya yönlendirdiler. Şu anda Fatih Üniversitesi'nden daha fazla akademik üye ve öğrencileri GATA'da bulunuyor.

Gülen'in karargahı

Genelkurmay Lojistik Dairesi içinde yer alan Sağlık Daire Başkanlığı, Fethullah Gülen'in Genelkurmay'daki karargahıdır. Bu daire tarafından yapılan çalışmaların özünde Gülen'in TSK'yı nasıl ele geçireceği vardır. M.Ö. bu projenin başındadır. M.Ö. yaptığı hiçbir işte vatan yahut millet menfaatini gözetmez. Önceliği TSK değil Gülen'in fikirleridir. GATA'da 500 öğretim üyesinden 150'si Gülen cemaatine bağlıdır.

Amaç Kurmay

Çocukların Kara Harp Okulu'nu dereceyle bitirmesini istiyorlar. Kurmay olarak en üst makamlara kadar çıkabilecekler.

'Gatakulli' demişti

2009'da Ergenekon davasında tutuklama kararı çıkarılan üst düzey askerlerden bazıları GATA'ya sevk edildi.

GATA'da yatış raporu alınmasının ardından Fethullah Gülen "Orada bir gatakulli var" dedi. Örgüt, dikkatleri GATA'ya yoğunlaştırdı.

 

SABAH

Gata imamları
 // Bora
GATA imamı olduğu iddia edilen Doktor Albay Fatih Örs' ü koruyup kollayan 1.ordu Komutanı Ahmet Turmuş'a ayrıca Hulusi Akar, Metin İyidil gibi birçok generale karşı Akparti dikkatli olmalı...
12 Nisan 2014 Cumartesi 11:07
Gata imamları
 // Bora
Örgütün beyni oldukları iddia edilen GATA imamları Doktor Albay Fatih Örs ve Ergun Tozkoparan'dır....
12 Nisan 2014 Cumartesi 11:01
09:54
 // Rasim DUMAN
Derviş kılıgındaki avcı, hepimizi nasıl da aldattı. Her namazımda, kalan omrumu bu hocaefendiye (!) vermesi için Rabbime niyazda bulunuyordum. KOÇ'la ulfet içinde olacagını, ruyamda gorsem inanmazdım. Bu nasıl bir insan yahu ?!...
12 Nisan 2014 09:54
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler