YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
GATA'ya o padişahın ismi verildi
GATA'ya o padişahın ismi verildi
27 Ağustos 2016 16:38
Geçtiğimiz günlerde yapılan düzenlemelerle Sağlık Bakanlığı'na bağlanmasına karar verilen GATA'nın ismi, 'Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi' olarak değiştirildi.

Tüm askeri sağlık kuruluşlarının, ülke genelinde eş zamanlı olarak Sağlık Bakanlığı'na bağlandığı açıklandı.

Hakkaniyetli ve kaliteli sağlık hizmetinin daha erişilebilir nitelik kazanacağını ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Askeri birlik ya da kıtalardaki stratejik ve kritik sağlık hizmetleri yine silahlı kuvvetler sağlık personelince verilmeye devam edecektir. 

Hizmetlerin sona erdirilmesi ya da aksatılması söz konusu olmayacaktır. Hizmetler güçlendirilmiş şekilde verilmeye devam edecektir. Bu bağlanma öncesinde de askeri hastanelerimizle sivil hastanelerimiz birçok iş birliği gerçekleştirmiştir. 

Uygulama ülkenin daha güçlü bir ordu ve sağlık hizmetine kavuşmasına imkan tanıyacaktır. Bakanlığımıza bağlanan askeri hastaneler, FETÖ davası sebebiyle devir alınan hastaneler ile karıştırılmamalı ve bir tutulmamalıdır. 

Tüm askeri sağlık kuruluşları, bugün saat 17.00'de ülke genelinde eş zamanlı olarak Sağlık Bakanlığına bağlanmıştır."

Düzenleme kapsamında GATA'nın da devredilmesinin ardından, tesiste ilk değişlik tabelada oldu. GATA'nın ismi 'Haydarpaşa Sultan Abdülhamid Eğitim ve Araştırma Hastanesi' olarak değiştirildi.

Yeni tabelanın asılmasıyla birlikte sosyal medya üzerinden çok sayıda kullanıcı gelişmenin kendilerini sevindirdiğini duyurdu.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler