YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Garnizon Koşusu iptal edildi
Garnizon Koşusu iptal edildi
27 Aralık 2010 14:06
Genelkurmay Başkanlığı, her yıl geleneksel olarak düzenlenen ''Garnizon Koşusu''nu güzergah tahsis edilmemesi nedeniyle iptal ettiğini açıkladı.

Genelkurmay Başkanlığı, Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 91. yıldönümü nedeniyle düzenlenecek olan ''Garnizon Koşusu''nu iptal etti.

Genelkurmay'dan yapılan açıklamada, iptal gerekçesini 'kendilerine güzergah gösterilmemesi'olarak açıkladı. Genelkurmay açıklamasında, ''Atatürk'ün Ankara'ya gelişinin 91'inci Yıldönümü kutlamaları çerçevesinde, her yıl geleneksel olarak icra edilen "Garnizon Koşusu", kullanılacak güzergahın tahsis edilmemesi nedeniyle yapılamamıştır.'' denildi.

Melih Gökçek'ten 'güzergah' açıklaması

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, Genelkurmay'ın 'Garnizon Koşusu güzergah gösterilmediği için iptal edildi' açıklamasıyla ilgili "Güzergah belirlemenin bizimle ilgisi yok. Yetki Ankara Valiliği'nde." açıklamasını yaptı.

Başkan Gökçek, Tunus heyetini kabulünde konuyla ilgili soruları cevaplandırdı. Gökçek, Büyükşehir Belediyesi'nin yürüyüşlerle ilgi kendi organizasyonlarında bile güzergah için valilikten izin aldıklarını belirtti.

Cihan

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler