YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Garipoğlu: Ömür boyu bu utançla yaşayacağız
Garipoğlu: Ömür boyu bu utançla yaşayacağız
Garipoğlu: Ömür boyu bu utançla yaşayacağız
26 Mart 2009 / 08:00 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu, ilk kez konuştu. Garipoğlu, vahşice işlenen cinayet karşısında büyük üzüntü ve utanç içinde olduklarını söyledi. Garipoğlu, 'Yeğenim suçluysa cezasını bin defa çeksin' dediMünevver Karabulut'un vahşice öldürülmesi olayında cinayetin bir numaralı şüphelisi Cem Garipoğlu'nun amcası Hayyam Garipoğlu ilk kez konuştu. Çok üzgün olduğu gözlenen amca Hayyam Garipoğlu “İşlenen vahşi cinayet karşısında büyük üzüntü ve utanç duyuyoruz. Bu suçu benim yeğenim işlediyse cezasını bin defa çeksin. Eğer benim yeğenim yaptıysa, ilahi adalet ne ceza vericekse versin' dedi.


Yeğeninin çok sakin ve sessiz bir çocuk olduğunu belirten Hayyam Garipoğlu, kavga ettiğine bile şahit olmadığını söyleyerek “Nasil böyle birşey yaptı hâlâ inanamıyorum' dedi.


CEZASINI BİN DEFA ÇEKSİN


Hayyam Garipoğlu, Cem'i ailesi kaçırdı eleştirilerine de çok üzüldüklerini belirterek, “Yeğenimin bir numaralı katil zanlısı olarak aranmasından Garipoğlu ailesi olarak büyük üzüntü duyuyoruz. Hâlâ büyük bir şok içindeyiz. Bu suçu benim yeğenim işlediyse cezasını bin defa çeksin. Eğer benim yeğenim yaptıysa, ilahi adalet ne ceza verecekse versin. Suçu işleyen cezasını çekmezse adalet nasıl işleyecek' dedi.


Münevver Karabulut'un ailesine de başsağlıgı dileyen Hayyam Garipoğlu, “Münevver kızımızın mekanı cennet olsun' diyerek üzüntüsünü dile getirdi. Babasının yani Cem'in dedesinin olanlar yüzünden kahrolduğunu da anlatan Hayyam Garipoğlu “Babam hatta aileye başsağlığı dilemek için gitmek istedi. İşlenen vahşi cinayetin karşısında büyük üzüntü ve utanç duyuyoruz. Babam 'bu yaştan sonra bu da mı başımıza gelecekti' diyor. Acımız büyük' diye konuştu.


TEHDİT KESİNLİKLE YOK


Münevver Karabulut'un ailesini tehdit ettikleri iddialarına yanıt veren Hayyam Garipoğlu “Bu hangi kitapta yazar. Bırakın tehdidi biz onların karşısına çıkmaya utanıyoruz. Nasıl tehdit ederiz. Zaten ömür boyu bu üzüntüyle yaşayacağız. Kesinlikle öyle birşey yok' diyerek kendilerini savundu.


BAĞIMLI DEĞİLDİ


Yeğeninin uyuşturucu bağımlısı olduğu yolunda söylenenlere de açıklık getiren Hayyam Garipoğlu, “Kesinlikle öyle birşey yok. Zaten öyle bir durum olsaydı biz onunla sonuna kadar ilgilenirdik. Doktorlara götürürdük. Babası işini gücünü bırakır, onun için koştururdu' dedi.


Alkol yüzünden okuldan atılmış


Cinayet günü alkollü olduğu ve haplandığı belirtilen katil zanlısı Cem Garipoğlu'nun alkol bağımlılığı nedeniyle ortaokul yıllarında bu nedenle okuldan atıldığı ortaya çıktı. İddiayı dün bir tv kanalına konuk olarak katılan avukat Rahmi Özkan ortaya attı. Programın diğer konuğu amca Hayyam Garipoğlu ise iddiayla ilgili olarak sessiz kalmayı tercih etti.


Biz ölmeden toprak olduk!


Kızını vahşi cinayete kurban veren baba Süreyya Karabulut, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e seslendi: 'Sabrımız kalmadı. Yakalayın bu caniyi. Ben kızımı evden gönderdim, çöpte buldum. Savcı değilim ama acılı bir babayım. Duyun artık feryadımı. Canım gitti. Kızım mezara gitti. Biz ölmeden toprak olduk.' Kızını evden gönderdiğini çöpten bulduğunu düşündükçe çıldıracak gibi olduğunu söyleyen Süreyya Karabulut 'Altın parçamdı o benim. Çöpe attılar diye değeri gitmez. Ama bu nasıl canilik. Bu nasıl vahşet' diye haykırdı. Çalıştığı Fener Rum Patrikhanesi'ndeki aşçılık görevine geri dönen acılı baba, Fener Rum Patriği Bartholomeos'tan gördüğü destekten de bahsetti. YENİŞAFAK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler