YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Garipoğlu ailesinin inanılmaz uyanıklığı
Karabulut ailesine tazminat ödemesi kararlaştırılan Garipoğlu ailesi, "Ekonomik durumumuz kötü" deyip temyize gitti. Aile, 110 bin 100 TL'lik harç parasını peşin ödedi
Garipoğlu ailesinin inanılmaz uyanıklığı
05 Aralık 2013 / 08:00 Güncelleme: 05 Aralık 2013 / 13:07

İstanbul Bahçeşehir'deki bir villada Cem Garipoğlu tarafından öldürülen Münevver Karabulut'un ailesi, Garipoğlu ailesine açtığı 37 bin 500 maddi, 1 milyon 250 bin liralık manevi tazminat davasını kazandı kazanmasına ama henüz parayı alamadı.

Karabulut ailesi icra takibi başlattı. Ancak, Garipoğlu ailesi icra dosyasına parayı yatırmadığı gibi mal beyanında da bulunmadığı için bir sonuç alınamadı.

Garipoğlu ailesi "Ekonomik durumumuz kötü" diyerek tazminat kararının bozulmasını istedi. Ancak aile, temyiz başvurusu için 110 bin 100 liralık harç parasını peşin ödedi.

Karabulut ailesinin avukatı Rezan Epözdemir, "Garipoğlu ailesi tazminatı ödemiyor ama 110 bin lira harç parasını tek kalemde ödeyebiliyor. Bu nasıl çelişki?" dedi.

"Tazminat miktarı fahiş"

Garipoğlu ailesi tarafından Yargıtay Hukuk Dairesi Başkanlığı'na sunulan temyiz dilekçesinde ise, "Gruba bağlı tüm şirketler TMSF'ye devredilmiştir. Ailede sadece Tülay Makbule Garipoğlu adına 2 daire vardır. Onlar da babadan miras yoluyla geçmiştir. İki otomobilin biri 2004 diğeri 2005 modeldir.

Ziynet eşyaları düğünde, özel günlerde takılan takılardır. Tazminat miktarı fahiştir. Karar bozulmalıdır. Ayrıca Cem Garipoğlu 10 sene süren eğitim hayatında anne ve babasından çok öğretmenlerinin gözetimi altındadır. Meydana gelen zarardan müvekkillerle birlikte öğretmenler, dolayısıyla kamu da sorumludur" denildi.

 

SABAH

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler