YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
'Gandhi'den düello daveti
CHP'li Kılıçdaroğlu: AKP'nin derin karargahının sözcüsü müsünüz?
'Gandhi'den düello daveti
07 Ocak 2010 / 14:44 Güncelleme: 07 Ocak 2010 / 14:58

CHP Grup Başkanvekili Kemal Kılıçdaroğlu, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ı ''başından beri komik bulduklarını'' belirterek, ''Sayın Arınç, kozmik odaya kozmetik oda dediniz mi demediniz mi?'' diye sordu.

Kılıçdaroğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında, Arınç'ın ''Tüm basın mensuplarından ricam şudur, bana sorduğunuz bu soruyu Sayın Baykal'a da sorun. Sayın Kılıçdaroğlu'na da sorun. Çünkü bu olayı başından beri, 'komik' bulduklarını, 'safsata' olarak gördüklerini söyleyenler bu şahıslardır'' dediğini belirterek, şunları söyledi:

''Şimdi yanıtlıyorum. Sayın Arınç, 'kozmik odaya kozmetik oda dediniz mi, demediniz mi?' Kozmik odaya, kozmetik oda diyerek olayı siz karikatürize etmiyor musunuz? Bunu bildiğimiz içindir ki biz sizi başından beri komik buluyoruz. Sorun da bu. Hala anlamadınız mı? Ama siz olayın özüyle ilgilenseydiniz size saygı duyardık.

Önce suikast dediniz, sonra 'Tabii bir suikast eylemi olarak düşünülmemeli' diyerek suikasttan vazgeçtiniz. Size suikast yapacağı söylenenlerin yanlarında suikast silahları yoktu. Size Ankara'da suikast yapılacaktı, ama siz o sırada Manisa'daydınız. Sayın Yargıcı izlediği söylenen iki askeri araçta patates, soğan çıkıyor. Araçta bulunanlar aşçı ve elektrikçi. Her olaydan sonra Genelkurmay Başkanlığı açıklama yapıp kamuoyunu bilgilendiriyor. Ama konuyu yakından izlemesi gereken İçişleri Bakanı hiçbir açıklama yapmazken, tüm açıklamaları siz yapıyorsunuz. Oysa siz, basın yayın, Anadolu Ajansı ve TRT'den sorumlusunuz. Yoksa siz AKP'nin derin karargahının sorumlusu ve sözcüsü müsünüz?''

Şüphelilerin avukatının suikast ile ilgili ihbarın Amerika üzerinden yapıldığını söylediğini, Avukatın Mahkeme kararına geçen açıklamasında, ''Soruşturmaya dayanak yapılan ihbar numarası 123 06 06'dır. Bu numara Amerika üzerinden yapılan bir ihbarı kanıtlamaktadır. Amerika'dan yapılan bu ihbarda vekillerimin kullandığı araç plakaları bile verilmiştir'' dediğini ifade eden Kılıçdaroğlu, ''Bu doğru mu? Sayın Arınç acaba bunu doğrulama gereği duydu mu? Duymadıysa, neden? Her şeyi merak eden Arınç, acaba bunu niçin merak etmiyor?'' diye konuştu.

''GÖZYAŞLARINIZI BİRAZ DA BUNUN İÇİN GÖSTERİN''

Arınç'ın, ''Türkiye bir hukuk devletidir'' dediğini kaydeden Kılıçdaroğlu, ''Doğru, yasalar böyle diyor. Ama Türkiye AKP iktidarıyla birlikte hızla hukuk devletinden uzaklaşıyor. Sayın Arınç'a sormak isterim: Madem ki Türkiye bir hukuk devleti, sizin bakan arkadaşınız niçin ve hangi hukuk devleti mantığı ile Erzincan savcısına telefon açıp, gözaltına alınanları serbest bırakın diyebiliyor. Bunu acaba hiç vicdanınızda sorguladınız mı? Tutamadığınız gözyaşlarınızı biraz da bu olaylarda bize gösterin de samimiyetinizi görelim'' dedi.

Kemal Kılıçdaroğlu, emekli aylıklarına yapılacak zam için Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a çiçek veren Türkiye İşçi Emeklileri Derneği yöneticilerini de eleştirerek, ''Artık Türkiye İşçi Emeklileri derneğine üye olan emeklilerimiz yaz tatillerini Kanarya adalarında geçirebilir!'' diye konuştu.

''DÜELLO''

Kemal Kılıçdaroğlu, ''Bülent Arınç ile polemiğe girmiş durumdasınız. Arınç ile bir düello yaşanabilir mi?'' sorusuna da, ''Benim açımdan bir sakınca yok. Kendisi kabul ederse niçin olmasın'' karşılığını verdi.

Kılıçdaroğlu, bir başka soru üzerine ise her partinin, gelinen noktada, kendisini erken seçime endekslemek durumunda olduğunu söyledi.
AA

AVUKATLIK YAPARLARMI ACABA
 // hkme
Söz mermi gibidir.Konuşurken insan düşünmeli hele bu bir politakacı olursa Ama yine çamur at izi kalsın politakasıyla hala bir yerlere varılamıyacağını anlamadılar Yakında bunlar bırak muhalefet olmayı sonları ANAP gibi olacak.KILIÇTAROĞLU bu düolayı acaba UĞUR suz olabilirmi?olanları görmezden gelipte patetes kozmetik oda değerlendimede bulunan ergenokunun avukatı olmaya devam edenlerden başka ne beklenir.Devlettin savcısına,hakimine tehdit mermileri gönderenleri...
07 Ocak 2010 20:42
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler