YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Galatasaraylı esnaf kepenk indirdi
TT Arena'nın açılışında Başbakan Erdoğan'ın ıslıklanmasını protesto eden Bursa'daki Galatasaraylı esnaflar kepenk indirdi...
Galatasaraylı esnaf kepenk indirdi
17 Ocak 2011 / 14:47 Güncelleme: 17 Ocak 2011 / 14:49

Bursa'da Galatasaray taraftarı bir esnaf, Türk Telekom Arena Stadı'nın açılışında sarı-kırmızılı taraftarların Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik davranışını protesto etmek amacıyla bir günlüğüne ''kepenk indirme'' eylemi yaptı.

Merkez Yıldırım ilçesi Anadolu Mahallesi Karlıdağ Caddesi'nde restoran işleten Alaattin Hüvez, stadın açılışını izlemek amacıyla 15 Ocak Cumartesi akşamı büyük bir keyifle televizyon başına oturduğunu ancak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik ıslıklı protesto ve pankartları görünce tüm keyfinin kaçtığını söyledi.

Bursa'da yaşayan bir Galatasaray taraftarı olarak gönül verdiği takımın böylesine muhteşem bir stada sahip olmasından ötürü büyük bir mutluluk duyduğunu dile getiren Hüvez ancak protestoların bu mutluluğuna gölge düşürdüğünü vurguladı.

Hüvez, Galatasaray Kulübü Başkanı Adnan Polat'ın da stadın yapımında Başbakan Erdoğan'ın büyük katkılarının olduğunu söylediğini anımsatarak, ''Cumartesi akşamı Türk Telekom Arena Stadı'nda sayın Başbakanı protesto edenleri kınamak için bu eylemi gerçekleştiriyorum. Statla ilgili bir reklamda (Hocam, mekan oynatıyor) deniliyorsa, ben de bu durumu protesto etmek için (Hocam, biz de mekanı kapatıyoruz) diyorum'' dedi.

Haftanın ilk günü iş yerini açmadığına değinen Hüvez, şöyle konuştu:

''Burada Başbakanımıza yapılan büyük bir ayıp var. O nedenle eylemimden dolayı kaybedeceğim para çok da önemli değil. Türkiye'de yapılan çok güzel şeyler var. Bu stat, spor adına Türkiye'nin altyapısıdır. Biz çok önemli organizasyonların Türkiye'de yapılmasını istiyoruz. Bu tesisler olmazsa Avrupa ve dünya şampiyonaları, olimpiyatlar bize verilmez. Dükkanım bir gün boyunca kapalı olacak.''

Hüvez, diğer esnafın kendisine destek verip vermediğine ilişkin soru üzerine ise ''Burada birçok esnaf Bursaspor taraftarı. Ancak onlar da Başbakan Erdoğan'a yapılan protestoyu hoş karşılamadı. Bu konuda beni destekliyorlar'' dedi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler