YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Futbolda şok gözaltı
Ünlü futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen gözaltına alındı.
Futbolda şok gözaltı
06 Nisan 2010 / 10:48 Güncelleme: 06 Nisan 2010 / 11:56

İstanbul başta olmak üzere 4 ilde bir suç örgütüne yönelik düzenlenen eş zamanlı operasyonda, eski milli futbolcu ve futbol yorumcusu Rıdvan Dilmen'in de aralarında bulunduğu 36 kişi gözaltına alındı.

İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince 2 yıla yakın süren teknik ve fiziki takip, bu sabah operasyona dönüştü. İstanbul başta olmak üzere 4 ilde tespit edilen adreslere düzenlenen eş zamanlı operasyonda, aralarında eski futbolcu Rıdvan Dilmen'in de bulunduğu 36 kişi yakalandı.

Gözaltına alınan bu kişilerin, tanınmış kişi ve iş adamlarının telefonlarının izinsiz dinlenilmesiyle alakalı oldukları iddia edildi.

Olayla ilgili yürütülen soruşturma kapsamında eski milli futbolcu Tanju Çolak'ın da ifadesine başvuruldu.

Çolak, yaklaşık bir saat kaldığı İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden ayrılırken basın mensuplarının soruları üzerine, ''Sabah 08.30'da aradılar. Gelip ifade verdim. Benim telefonlarımı dinlemişler. Mağdurum. Mağdur olarak geldim. 'Şikayetçi misiniz' dediler, şikayetçi olduğumu bildirdim. Bu olay futbolda şikeyle alakalı değil. Gizlilik kararı var konuşamıyorum'' dedi.

Çolak, basın mensuplarının ''Rıdvan'dan şikayetçi oldunuz mu?'' sorusunu ise ''Rıdvan benim arkadaşım. Ondan şikayetçi olmadım. Ben buraya geldiğimde Rıdvan'ın olduğunu bilmiyordum. Öğrenince avukatıma talimat verdim. Rıdvan'a avukatımı verdim'' diye cevaplandırdı.
AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler