YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Futbol dünyasında bomba
Futbol dünyasında bomba
22 Mart 2012 08:48
İstanbul Özel Yetkili 13’üncü Ağır Ceza Mahkemesi tarafından görülen Ergenekon davası kapsamında, süpriz bir gelişme yaşandı.

Futbol dünyasında deprem etkisi yaratan şike davası kapsamında tutuklu yargılanan ve Türk futbolunun yakından tanıdığı bir isim, gizli tanık oldu. İddiaya göre şika davasının kilit noktalarında bulunan bir tutuklu sanık, geçtiğimiz hafta kendi isteği ile Ergenekon savcısı Cihan Kansız’a ‘gizli tanık’ sıfatıyla ifade vermek için başvurdu. Kansız’ın talebi kabul etmesi üzerine ise gizli tanık ifade verdi.

Ergenekon bağlantısını anlattı

Vatan'ın haberine göre; cezaevinde tutuklu bulunan isim, savcı Cihan Kansız’ın talimatı ile ring aracı ile gizli bir şekilde Beşiktaş’taki İstanbul Adliyesi’ne getirildi. Ergenekon savcısı Kansız’ın odasına çıkarılan gizli tanık, yaklaşık 2 saat ifade verdi. Futbol camiasının tanıdığı bu ismin, Silivri’de yargılaması devam edilen Ergenekon konusunda çarpıcı bilgiler verdiği, özellikle Ergenekon’un futbol camiası içindeki bağlantıları hakkında açıklamalarda bulunduğu belirtildi. ‘Gizli tanık’ın ifadeleri doğrultusunda soruşturmanın genişleyebileceği öğrenildi. ‘Gizli tanık’ ifadesinin ardından tekrar cezaevine götürüldü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler