YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Futbol devinden THY'ye teşekkür
Futbol devinden THY'ye teşekkür
24 Aralık 2009 08:59
3 yıl boyunca Barcelona takımının taşıyıcısı ünvanını alan THY'ye yönetimden memnuniyet mektubu...

 Dünya futbol devi Barcelona'nın 3 yıl boyunca 'resmi taşıyıcısı' unvanını alan THY, İspanyol futbolcuların gönlünü fethetti. Hizmet kalitesi ve lezzetli ikramlardan duydukları memnuniyeti dile getiren Barcelona yönetimi, THY'ye teşekkür mektubu gönderdi: "Yolculuk boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadık. İkramlar çok lezzetliydi."

Dünyanın en gözde kulüpleri arasında gösterilen Barcelona'nın yöneticileri, resmi ulaşım sponsorları Türk Hava Yolları'na (THY) uçuşlardan duydukları memnuniyeti dile getiren teşekkür mesajı gönderdi. Barcelona yönetimi, THY ile yapılan 3 yıllık anlaşmaya karşı İspanyol basını tarafından yapılan eleştirilere aldırış etmediğini yayınladığı teşekkür mesajı ile gösterdi. THY yönetimine gönderilen yazılarda, 6. FIFA Kıtalararası Kulüpler Dünya Kupası maçları için Barcelona'dan İstanbul aktarmalı Abu Dabi ve Kuveyt'e düzenlenen uçuşlardan duyulan memnuniyet ifade edildi. Yolculuk boyunca hiçbir sıkıntıyla karşılaşmadıklarını belirten İspanyol yetkililer, özellikle Turkish Do&Co'nun ikramlarının kafile tarafından çok beğenildiğini bildirdi. Barcelona yetkilileri, yapılan anlaşma konusunda en ufak bir tereddüt taşımadıklarına dikkat çekerek, 3 yıl boyunca keyifli uçuşlar yapacaklarına dair inançlarının tam olduğunu söyledi.

THY yönetimi, final maçında Estudiantes'i uzatmalarda yenerek 6. FIFA Kıtalararası Kulüpler Dünya Kupası'nı kazanan Barcelona takımına pasta sürprizi yaptı. Şampiyona pastası üzerindeki şekiller, Atilla Doğudan'ın sahibi olduğu Do&Co'nun Viyana'daki merkezinde görev yapan grafikerlere çizdirildi. Turkish Do&Co'nun İstanbul Atatürk Havalimanı'ndaki üretim merkezine gönderildi. Maç sonrası yaptırılan pasta, sabah uçağı ile Abu Dabi'ye getirildi. Aynı gün Kuveyt'e hareket eden Barcelona kafilesine ikram edilen pasta üzerinde, 'Şampiyonu tebrik ederiz' yazıldı. Bordo-mavi pasta üzerinde, THY uçağı ve logosu da yer aldı. Pastayı kesen futbolcular, uçakta bir kez daha şampiyonluğu doyasıya kutladı. THY, yıllığı 3 milyon Euro'dan 3 yıllık imzaladığı anlaşma ile Barcelona'nın 5. ana sponsoru oldu. İspanyol ekibinin, ikisi Katalan (La Caixa Bankası ve Estrella Damm-Bira markası), ikisi de ülke dışından (Nike ve Audi) olmak üzere 4 resmi ana sponsoru bulunuyor. THY, daha önce de ünlü İngiliz kulübü Manchester United ile sponsorluk konusunda görüşmelerde bulunmuş ancak anlaşma imzalanmamıştı. Ancak ünlü İngiliz kulübü, sponsorluk için bir kez daha THY'nin kapısını çaldı. Görüşmelerin devam ettiği bildirildi. Bir dönem Fenerbahçe ve Trabzonspor'a sponsor olan THY, yurtdışında Güney Kore ve Japonya'da birer futbol takımı ile sponsorluk anlaşması imzalamıştı.

Zaman
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler