YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Furkan'ı onbinler uğurladı!
İsrail'in Mavi Marmara gemisine yaptığı baskında hayatını kaybeden 19 yaşındaki Furkan Doğan'ın cenazesine on binlerce insan katıldı. Cenazede İsrail'e lanet yağdı.
Furkan'ı onbinler uğurladı!
04 Haziran 2010 / 15:04 Güncelleme: 04 Haziran 2010 / 15:20

Kayseri'nin Hunat Camii'inde kılınan cenaze namazına, Vali Mevlüt Bilci, Ak Parti Milletvekilleri Mustafa Elitaş, Yaşar Karayel ve Ahmet Öksüzkaya, AK İl Başkanı Mahmut Cabat, Melikgazi Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç ve binlerce vatandaş katıldı.

Furkan Doğan'ın cenaze namazını İl Müftüsü Şaban İşlek kıldırdı. Namazın bitmesi sonrasında Furkan'ın cenazesi cenaze aracına bindirildi ve toprağa verilmek için Talas ilçesinin Reşadiye kasabasına naaşı uğurlandı.

Dev Türk Bayraklarının ve Filistin bayraklarının açıldığı cenaze töreninde vatandaşlar tarafından, "Ya Allah Bismillah Allahu Ekber, Katil İsrail, Kahrolsun İsrail, Şehitler Ölmez Vatan Bölünmez, Mehmetçik Gazze'ye" sloganları atıldı. (İHA)

FAHRİ YALDIZ'DA ADIYAMAN'DA TOPRAĞA VERİLDİ...

İsrail'in Gazze'ye yardım götüren gemilere düzenlediği saldırıda hayatını kaybeden bir diğer isim de Fahri Yaldız'dı... Yaldız'ın cenazesinde de benzer görüntüler yaşandı...

Adıyaman'da binlerce kişi tarafından karşılanan Yaldız'ın cenazesi cenazesi yüzlerce araçlık konvoy ile önce evine oradan da çalıştığı kurum olan Adıyaman Belediyesi İtfaiye Müdürlüğüne götürüldü.

Yardım filosunda bulunan Abdullah Keskin, Nevzat Taşkın, Murat Yıldırım ve Fahri Yaldız ile birlikte MAZLUM-DER Genel Başkanı ve Adıyaman eski Milletvekili A. Faruk Ünsal'ın da içinde bulunduğu uçağı karşılama törenine, Belediye Başkanı M. Necip Büyükaslan ile birlikte binlerce vatandaş katıldı.

Fahri Yaldız'ın cenazesinin evine getirilmesi sırasında yakınlarının fenalaşması göz önünde bulundurularak iki adet ambulans hazır bekletildi. (A.A. Kanal A Haber)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler