YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuhuş tuzağı yine devrede
Fuhuş tuzağı yine devrede
03 Mart 2010 08:25
Örgüt üyeleri, İliç savcısını kontrol altında tutmak için kalem kamerayla özel görüntülerini çekmeyi planlamış!

Amirallere suikast ve Kafes Eylem Planı'nda sıkça kullanılan fuhuş tuzağı, İliç Savcısı Bayram Bozkurt için de devreye sokulmuş. Savcıyı kontrol altında tutmak ve istekleri doğrultusunda kullanmak için kalem kamerayla özel görüntüler çekmeyi planlayan örgüt üyeleri, Savcı Bozkurt'un dikkati sayesinde amaçlarına ulaşamamış.

Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından kabul edilen Ergenekon soruşturmasına ilişkin hazırlanan iddianamede ilginç ayrıntılar yer alıyor. İliç'te de Ergenekon, amirallere suikast ve Kafes Eylem Planı'nda olduğu gibi şantaj yapmak için savcının özel görüntüleri çekilmek istenmiş. İliç Savcısı Bayram Bozkurt'u kontrol altında tutmak ve istekleri doğrultusunda kullanmak için tuzağa düşürmeye çalışan örgüt üyeleri, savcının dikkati sayesinde amaçlarına ulaşamamış. Örgüt üyeleri, kalem kamerayla savcının görüntülerini çekmeyi planlamış. Daha önce de Ergenekon sanığı Şener Eruygur'dan çıkan belgede üst düzey bürokratların 'kadın düşkünü, kullanılabilir' şeklinde fişlendiği ortaya çıkmıştı. Kafes Eylem Planı ve amirallere suikast iddialarında ise Deniz Kuvveleri'ndeki birçok subay ve amiralin kadınlar aracılığıyla kullanıldığı belirlenmişti.

Erzincan iddianamesinde yer alan gizli tanık Munzur, savcıya verdiği ifadede İliç Savcısı Bayram Bozkurt'a komplo kurduklarını itiraf etti. Erzincan'da görevli Başçavuş Şenol Bozkurt'la tanıştığını ve belli bir süre sonra samimi olduğunu anlatan gizli tanık, savcıya kurdukları planın ayrıntılarını şu şekilde aktardı: "Şenol komutan bana 'Bizi savcı beyle tanıştırır mısın? Bunun için bize ortam hazırlar mısın?' dedi. Ben de bir gün ayarladım. Beraber oturup okey oynadılar. Bu şekilde tanışmış oldular. Aradan bir süre geçtikten sonra Şenol komutan benden bir masa donatarak İliç savcısını mutlaka çağırmamı istedi. Telefonla arayıp davet ettim. Savcı bey girdiğinde Şenol komutanın yanında bayanlarla beraber oturduğunu görünce bana 'Kim bunlar?' diye sordu. Ben de 'Savcım, bu bayanları Şenol komutan getirdi. Sizinle tanıştıracakmış.' dedim. Durumdan rahatsız olan İliç savcısı geri dönüp işyerinden ayrıldı."

İliç savcısına yeni bir operasyon hazırlığı da gizli tanık Munzur'un Ankara'daki arkadaşı İ. ile birlikte yapılıyor. Gizli tanık Munzur'un sahibi olduğu kafede, Şenol Başçavuş, H. Başçavuş, Ersin Üsteğmen, Erzincan Avcılar Kulübü Başkanı Yaşar Baş, M., B., A. ve T. Alay komutanları ile 3. Ordu Komutanlığı'ndan 4 albay buluşuyorlar. Sofradaki en yüksek rütbeli komutan arkadaşı İ. ve gizli tanık Munzur'a dönerek, "Size bir iş veriliyorsa adam gibi yapın. Malzeme sorun değil, bomba mı istiyorsunuz, uyuşturucu mu istiyorsunuz, silah mı istiyorsunuz. Her şey hazır. Yeter ki siz dediğimizi yapın, bu savcıyı ortadan kaldırın." sözlerini kullanarak azarlıyor. Arkasından ise bunun nasıl yapılacağını aktaran komutan şu ifadeleri kullanıyor: "Size mühimmat verelim. Bu mühimmatı av yapacağınız yere gidip önceden gömün. Sonra savcıyla beraber o mahalde avlanırken biz baskın yapalım. Bu mühimmatlarla birlikte savcıyı alalım. Siz de ifadenizde bu mühimmatları savcının gömdüğünü söylersiniz. Yeter ki bu savcıyı düşürün, bütün büyükler bu masada. Bunların hepsi paralı adamlar. Bütün istekleriniz yerine gelecek."

Zaman

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler