YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuhuş operasyonunda AIDS şoku
Fuhuş operasyonunda AIDS şoku
17 Ocak 2012 13:55
Artvin merkez ve Hopa ilçesinde fuhşa yönelik gerçekleştirilen operasyonlarda yakalanan yabancı uyruklu 21 kadından 2'sinde AIDS, 5'inde ise çeşitli bulaşıcı hastalık tespit edildi.

Artvin Valiliğinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Emniyet Müdürlüğünün fuhuşla mücadele faaliyetleri kapsamında, Asayiş Şube Müdürlüğünce il merkezinde faaliyet gösteren bir otele yapılan operasyonda, gizli bölmede saklanmış yabancı uyruklu 5 kadın ile aynı mevkide bir başka otelden kaçmaya çalışan yabancı uyruklu 4 kadın yakalandı.

Yakalanan yabancı uyruklu kadınların yapılan sağlık kontrolleri sonucu biri AIDS olmak üzere 3 kadında bulaşıcı hastalık olduğu tespit edildi. Hastalık taşıdıkları otellerde fuhuş yaptıkları tespit edilen 3 yabancı uyruklu kadın hakkında yasal işlem yapıldı.

Otellerinde bu kadınlara fuhuş yaptıran 2 otel işletmecisi ise Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin tamamlanmasının ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

Öte yandan, Hopa İlçe Emniyet Müdürlüğünce umuma açık yerlerin denetlenmesi neticesinde yabancı uyruklu 12 kadın gözaltına alındı. Sınır dışı edildikleri bildirilen kadınlardan 1'inde AIDS, 3'ünde ise bulaşıcı hastalık tespit edildi.

Açıklamada, il merkezi ve Hopa'daki operasyonlarda gözaltına alınan toplam 21 yabancı uyruklu kadından birinde AIDS, birinde AIDS ve frengi, 5'inde ise çeşitli bulaşıcı hastalıklar tespit edildiği bildirildi. (AA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler