YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuatavni’nin tweet’i harekete geçirdi
“Fuatavni”nin, gözaltı kararlarını UYAP’a yüklenmeden önce paylaşması, “Polnet’teki köstebek kim?” sorusuna neden oldu.
Fuatavni’nin tweet’i harekete geçirdi
22 Nisan 2015 / 07:36 Güncelleme: 22 Nisan 2015 / 08:55

2010 yılındaki KPSS sorularının, “paralel yapı” tarafından sızdırıldığı iddiasıyla ilgili soruşturmada yakalama kararı bulunan 78 şüpheliden birinin polis memuru, birinin ÖSYM çalışanı ile üç muvazzaf askerin eşlerinin de bulunduğu belirtildi.

ako.jpg

Gözaltı kararı alınan şüpheli isimlerinin 19 Nisan Pazar günü saat 23.00 sıralarında PolNet’e, 20 Nisan Pazartesi günü saat 05.00 sıralarında da UYAP’a yüklendiği belirtildi. Operasyonla ilgili ilk tweet’i, “fuatavni” rumuzlu kullanıcı 19 Nisan’da saat 23.45’te atmıştı.

“Fuatavni”nin, gözaltı kararlarının UYAP’a yüklenmeden önce bilgileri paylaşması, “Polnet’teki köstebek kim?” sorusuna neden oldu.

2 bin 300 kişi bağlantılı

Öte yandan 120 sorudan 110 ve üzerinde soruyu doğru cevaplayan 2 bin 716 kişiyle ilgili HTS kayıtlarında 2 bin 300 şüphelinin sınavdan bir hafta önce birbirleriyle telefon irtibatı olduğu kaydedildi.

İmha edilmeyen bin 250 adet soru kitapçığı bulunduğu, bazı adayların sınavda tam puan almasına karşın, kitapçık üzerinde hiç işlem yapdığı belirtildi.

erd-004.jpg

Gülen'in kitabı dosyada

Soruşturmanın, “1 numaralı” şüphelisi Fetullah Gülen’in, “Fasıldan Fasıla” isimli kitabındaki, “Rüya Hakikati” başlıklı yazısı da dosyaya girdi. Gülen’in yazısında, “Mesela bazı kimseler, kazanacakları başarıyı çok öncesinden rüyalarında görebilmekte ve gireceği imtihan sorularını ayrıntılarıyla müşahede edebilmekte” ifadelerine yer veriliyor.

 

MİLLİYET

büyük ittifak
 // deniz
hainlikte sınır tanımayan bu örgütün beli kırılmıştır. sağcısı solcusu her kesimden insan bunlarla mücadele edilmesi yokedilmeleri gerektiği konusunda ortak düşünüyor. çünkü her kesimden insanın canını acıttılar. takiyye, hoşgörü oyunları ortaya çıktı. inanan kalmadı bu hainlere...
22 Nisan 2015 Çarşamba 11:44
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler