YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuat Avni'ye suç duyurusu
Fuat Avni'ye suç duyurusu
24 Aralık 2014 19:10
Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, "fuatavni" ve "Tuncay Opçin" hesaplarını kullananlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan, Twitter üzerinden kendisiyle ilgili yaptıkları paylaşımlar nedeniyle "fuatavni" ve "Tuncay Opçin" hesaplarını kullananlar hakkında suç duyurusunda bulundu.

Twitter fenomeni Fuat Avni, adlı hesabın Gülen Cemaati'nin istihbarat örgütü olduğu iddia ediliyor...

Saygınlığı zedeleyecek mahiyette

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı'na sunulan dilekçede, "fuatavni" ve "Tuncay Opçin" hesaplarından yapılan paylaşımların, Üsküdar Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nevzat Tarhan'ın mesleki itibarı ile kamuoyu nezdindeki saygınlığını zedeleyecek mahiyette ve gerçek dışı olduğu savunuldu.

Dilekçede, paylaşımlarda, Tarhan'ın toplumsal gerilim üzerine toplumu sağduyuya davet nitelikli medyada yaptığı sosyal, psikolojik ve bilimsel değerlendirmelerinin, siyasete alet edilerek, hakaret içeren ve karalayıcı hale getirildiği kaydedildi.

Kayıtsız kalınmazdı

Paylaşımlarda, "Tarhan'ın rektörlük görevine kayırma ile getirildiği" şeklinde iddialarda bulunulduğu aktarılan dilekçede, "Nevzat Tarhan'ın hükümet-cemaat çatışması içinde bulunan ve siyasete mesleğini alet eden biri olarak nitelenmesine kayıtsız kalınamazdı" denildi.

Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, "hakaret" ve "gerçek dışı ithamda bulunmak" suçlarından yapılan suç duyurusu üzerine soruşturma başlattı.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler