YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuat Avni: O ‘Gerzek’e söyle 17 Aralık sürecine dönmesin
‘Fuat Avni’ hesabını kullanan Emre Uslu’nun, CHP’li Umut Oran’la mesajlaşırken, “Seçimlerde dinlemeleri paylaşacağız siz de prim yapacaksınız. O gerzek başkanına söyle 17 Aralık’a dönmesin” dediği ortaya çıktı.
Fuat Avni: O ‘Gerzek’e söyle 17 Aralık sürecine dönmesin
17 Şubat 2015 / 08:30 Güncelleme: 17 Şubat 2015 / 08:31

Paralel örgütün iki numaralı ismi olarak iddianameye giren Emre Uslu’nun kullandığı deşifre olan ‘fuatavni’ hesabının kayıtlarından “telekulak” çıktı.

Star'ın iddiasına göre,  Emre Uslu ve CHP’li Umut Oran arasında geçen görüşmelerde devletin zirvesinin halen dinlendiği ve kayıtların 7 Haziran seçimleri öncesinde AK Parti’yi  zayıflatmak için yayınlayacakları belgelendi.

Paralele yapılacak operasyonları bir gün önce yayınlayan ‘Fuatavni’ hesabının deşifre olan kullanıcısı Emre Uslu ile CHP’li Umut Oran’ın ‘direct mesaj’ görüşmelerinde akıllara durgunluk veren diyaloglar geçti.

Amaç AK Parti’yi yıpratmak

Emre Uslu, CHP’li Umut Oran’a, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Ahmet Davutoğlu’nu hala dinlediklerini, “Seçimlerde dinlemeleri paylaşacağız siz de üzerinden prim yapacaksınız. O gerzek başkanına söyle 17 Aralık’a dönmesin” şeklinde aktarıyor.

Buna karşılık Oran, Uslu’ya Kemal Kılıçdaroğlu’nun da desteklediğini söyleyerek, “Başkanımız tamam diyor” şeklinde yanıt veriyor. Uslu, Kılıçdaroğlu ve Oran’ı “Duyan olursa canıyla öder” sözleriyle tehdit ediyor.

Ayrıca Twitter kayıtlarında, CHP milletvekili Akif Hamzaçebi’nin Fuatavni ile irtibat içinde olduğu kaydedildi. Konuşmada Fuatavni’nin, Hamzaçebi’ye “Seçime kadar iyi bir randıman bekliyorduk biz senden” demesi dikkat çekiyor.  Kirli görüşmelerde yapılan dinlemeleri, 7 Haziran seçimleri öncesi öncesi internet ortamından yayılarak AK Parti hükümetini yıpratmayı planladıkları ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'na 'gerzek' dedi

Görüşmelerde bir ara Uslu Kılıçdaroğlu için ‘gerzek’ ifadesini kullanırken, CHP’li Umut Oran hiçbir karşılık vermiyor. Oran bir ara tedirgin olup, “Bura ne kadar güvenli” diyor. Uslu ise ona, “Çok çok, admine diyecem silcekler birazdan” diyor. Uslu görüşmelerin internet üzerinden silineceği garantisi vererek Oran’ın korkusunu hafifletiyor.  Oran bir ara Uslu’ya devletin zirvesindeki isimleri dinleyip dinlemediklerini soruyor. Uslu ise çok normal bir şeymiş gibi devletin zirvesini dinlediklerini ve kayıt  yaptıklarını itiraf ediyor.

CHP-Paralel kulak ittifakı

- UMUT ORAN:  Ne yaptınız

- FUAT AVNİ:  Dinliyorum işte

- UMUT ORAN:   Bir şey çıktı mı

- FUAT AVNİ :  İki tane çıktı, kaydettik

- UMUT ORAN:   Tamamdır

- FUAT AVNİ: Başbakanı da dinliyoruz, Cumhurbaşkanını da artık oradan yürüyeceğiz

- UMUT ORAN:  Ne yapcaz ki

- FUAT AVNİ: O gerzek başkanına söyle bu da 17 Aralık’a dönmesin, seçimlerde biz paylaşcaaz siz de üzerinden prim yapcanız

- UMUT ORAN:  Başkanımız yanımızda tamam diyor

- FUAT AVNİ: Kimseye söyleme, duyan olursa, başkası duyarsa  canıyla öder

- UMUT ORAN:  Tamamdır bakalım o zamana kadar neler çıkacak

- FUAT AVNİ: Çıktı çıktı aldık kayda

- UMUT ORAN:  Bura ne kadar güvenli

- FUAT AVNİ: Çok çok, admine diyecem silcekler birazdan.

 

STAR

02:02
 // +++
halktan umudu olmayanlar böyle ahlak dışı yollara başvururlar lafın yeride geldiğinde dürüstlükten dem vururlar onu bunu ahlaka edebe çağırırlar dönüp birde aynaya bakabilseler bakmaya yüzleri var sa...
18 Şubat 2015 02:02
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler