YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuat Avni hakkında bomba iddia
Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu Fuat Avni'nin bir kişi değil, bir grup değil, aslında servis olduğunu ve bunun da MOSSAD olduğunu söyledi.
Fuat Avni hakkında bomba iddia
16 Aralık 2014 / 18:45 Güncelleme: 16 Aralık 2014 / 20:57

Kanal A ekranlarında haber bültenine konuk olan Eski Emniyet İstihbarat Daire Başkanı Bülent Orakoğlu Fuat Avni hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Orakoğlu, Fuat Avni meselesinin çözülmesi gerektiğini vurgulayarak söze başladı ve şöyle konuştu.

Fuat Avni meselesini devletin çözmesi gerekir. Mesela, Bugün Gazetesi'nden Nuh Gönültaş kaçtı. Nereye kadar kaçacak? Buradan biri  kaçıyorsa, operasyon doğrudur.

Fuat Avni'nin Gülen olduğunu düşünmüyorum. Twitter üzerinden ileti attığına göre, Gülen de her şeyi görüyordur.

Acaba devlet bu işi çözdü mü? Bu bir psikolojik harekattır. Operasyonları haber vermesinin ardında bu yatar. Verdiği mesajlarla, devletin her türlü kurumuna sızmış bir yapılanma olduğunu ispat ediyor. Operasyon zaten gizlidir, kimseye bilgi verilmez.

"Fuat Avni'nin MOSSAD olduğunu düşünüyorum"

Fuat Avni'nin bir kişi olduğunu düşünmüyorum. Bir gruptan ziyade bir servis olduğunu düşünüyorum. Sayın Cumhurbaşkanı'nın işaret ettiği güneydeki devlet İsrail var ya, onun olduğunu düşünüyorum. MOSSAD sızmış olabilir diye düşünüyorum. Ama Fuat Avni dışarıya belgeler veriyor. Bunu MOSSAD'ın yapmış olduğunu düşünemeyiz. Bizzat devletin içine sızmış bir yapı var. Geçmişte MOSSAD ciddi şekilde devlet kurumlarına sızmıştı.

Fuat Avni gibi devletin kılcal damarlarına sızmış bir yapıyı tespit edip, Türkiye'nin lehine de bunu kullanabiliriz. Böyle olması gerektiğini düşünüyorum.

Son twitlerde cemaat tabanı da Fuat Avni'ye tepki gösteriyor. Çünkü işin içine Gülen'i de dahil etti.

"MOSSAD bile olsa ülke içine sızmış"

Fuat Avni'nin kimliğini tespit etmek MİT'e düşer. Sosyal medya kurumlarını iyi kullanan bir yapı var. MOSSAD bile olsa ülke içine sızmış. Gezi'de, Kobani'de ciddi olarak sosyal medya platformları kullanıldı. Yani tüm darbe girişimlerinde...

Paralel Yapı, 'Biz hala buradayız, devletin içindeyiz' diyorlar. Ben gönülden arz ediyorum ki inşallah bu tespit edilmiştir ve Gülen Hareketi'ne karşı bir psikolojik harekat yürütüyordur. Nuh Gönültaş'ın kaçması... Ne söylerseniz söyleyin, hem ülke içinde hem ülke dışında küresel bir şer faaliyeti var. Türkiye'de paralel yapıya bir darbe vuruldukça ses İsrail'den geliyor.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

amacı belli
 // kenan
amacı morali altüst olmuş cemaate gaz vermek, moralman ayakta tutmak. ama artık 10 tane fuatavi gelse cemaatte özeleştiriler başladı....
16 Aralık 2014 Salı 18:08
17:16
 // Kimbilir
Bencede Fuat Avni ya mossad yada İngiliz m16 su yada CIA dir. Yada bunlarla bağlantılı bir grup olabilir. En azından bir vatan sever olduğuna beni kimse inandıramaz....
16 Aralık 2014 17:16
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler