YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuarda mücevher soygunu
Dizi senaryolarını aratmayacak bir olay dün CNR'daki mücevher fuarında gerçekleşti. Soyguncular tam 210 bin lira değerinde mücevher çaldı...
Fuarda mücevher soygunu
15 Mart 2010 / 08:18 Güncelleme: 15 Mart 2010 / 08:51

CNR'da başlayan 30. Uluslararası Mücevher Fuarı'nda sergilenen yaklaşık 100 bin Euro değerinde iki elmas 3'ü kadın 5 hırsız tarafından çalındı. Firma görevlilerini lafa tutan zanlılar, kimseye fark ettirmeden çaldıkları elmaslarla kayıplara karıştı. 

CNR'da önceki gün başlayan 30. Uluslararası Mücevher, Takı, Gümüş, Saat ve Malzemeleri Fuarı'na (İstanbul Jewelry Show) hırsızlık olayı damgasını vurdu. Alınan bilgiye göre dünyanın önde gelen mücevher firmalarının katıldığı fuar alanına sabah 09.00 sıralarında gelen 3'ü kadın 5 kişi, bir mücevher firmasının standını gezmeye başladı. 22 parçadan oluşan mücevher koleksiyonunu vitrine yerleştiren firma görevlilerini lafa tutan hırsızlar, bir koliyi çalmayı başardı. Hırsızlar, çaldıkları koliyi standının 10 metre ilerisine götürdükten sonra içinde bulunan elmas takıları alıp, fuardan çıktı. 

Takıları vitrine yerleştirirken bir kolinin eksik olduğunu fark eden firma görevlileri durumu hemen polise bildirdi. Yapılan incelemede değeri yaklaşık 100 bin Euro olan "Shun Feng Kulağı" ve "Güneş Işığının Öpücüğü" isimli iki elmas takının kaybolduğu belirlendi. Parmak izi incelemesi yapan polis memurları, güvenlik kameralarını da incelemeye aldı. Hırsızlık olayını gerçekleştiren zanlıları kameradan tespit eden polis, yakalanmaları için geniş çaplı soruşturma başlattı. (İHA)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler