YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fuarda mücevher hırsızlığı
Fuarda mücevher hırsızlığı
19 Mart 2011 08:23
CNR Expo’da açılan 32. İstanbul Mücevher Fuarı’na gelen 3 kişi, bir stantta sergilenen zümrüt ve pırlantadan oluşan gerdanlığı çaldı. Gerdanlığın değerinin 1 milyon dolar (1.6 milyon TL) olduğu belirtildi

CNR Expo’da açılan 32. İstanbul Mücevher Fuarı İstanbul Jewelry Show’a katılan bir firmanın standındaki 1 milyon dolar (Yaklaşık 1.6 Milyon TL) değerinde olduğu bildirilen zümrüt ve pırlantadan oluşan gerdanlık çalındı. Fuarda geçen yıl da piyasa değeri yaklaşık 100 bin Euro olan “Shun Feng kulağı” adlı toka ile “Güneş Işığının öpücüğü” isimli elmas broşu çalınmıştı.

Polis ve özel güvenlik önlemleri tarafından yoğun bir şekilde korunan fuarda yaşanan olay iddialara göre şöyle gelişti: 4’üncü salon girişinde bulunan bir firmanın stantına saat 15.00 sıralarında gelen 3 yabancı uyruklu kişiden 2’si görevlileri oyalarken diğeri vitrinin arka kapağını açarak sergilenen gerdanlığı aldı. Hırsızlık olayının ardından 3 kişi, kayıplara karışırken görevliler vitrini boş görünce hemen durumu güvenlik görevlilerine bildirdi.

Geçen yıl toka ve broş çalınmıştı

Olay yerine gelen polis, güvenlik parmak izi çalışması yaparken çevredeki güvenlik kameraları görüntülerini de incelemeye aldı. Üzerinde 125.72 karat zümrüt ve 99.52 karat pırlanta bulunan gerdanlığın maliyetinin 634 bin dolar, piyasa değerinin ise yaklaşık 1 milyon dolar (1.6 Milyon TL) olduğu belirtildi. Fuarda geçen yıl da piyasa değeri yaklaşık 100 bin Euro olan “Shun Feng kulağı” adlı toka ile “Güneş Işığının öpücüğü” isimli elmas broş çalınmıştı. (Milliyet)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler