YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransız basınında Erdoğan rüzgarı
Avrupa Türk Demokratlar Birliği (UETD)'nin etkinlikleri kapsamında Avusturya'ya giden Başbakan Erdoğan'ın ikinci durağı Fransa oldu. Erdoğan'ın gelişi ise Fransız basınında büyük yankı uyandırdı.
Fransız basınında Erdoğan rüzgarı
21 Haziran 2014 / 10:40 Güncelleme: 21 Haziran 2014 / 10:53

Kanalahaber.com'un Fransız kaynaklardan edindiği bilgilere göre Erdoğan'ın Fransa ziyareti basında büyük yankı uyandırdı.

Başbakan Erdoğan'ın Hollande ile basına kapalı olarak gerçekleştirilen görüşmesinde, ekonomik ve ticari ilişkilerin geliştirilmesi gerektiğine değinildi. Ticaret hacminin daha da artırılması için gayret gösterme konusunda mutabık kaldılar.

Görüşmede ayrıca Türkiye'nin AB'ye üyelik süreciyle ilgili olarak, yeni fasılların açılmasına yönelik çabaların önemine değinildi. Başbakan Erdoğan'ın bu çerçevede 2014'ün Türkiye açısından yeni bir AB yılı olmasına büyük önem verdiklerininde ifade ettiği öğrenildi.le-progres-ic.jpgFransa Basınında büyük ilgi

Fransa'daki temaslarını sürdüren Erdoğan, bugün de Lyon'da Rhone-Alpes Bölge Valisi Jean François Carenco ile görüşecek. Le Progres Gazetesi Başbakan Erdoğan'ın gelişini " Bizim için Başbakan Erdoğan'ın Lyon'a gelmesi onurdur"

 

KANALAHABER.COM / ÖZEL İÇERİK

 

 

erdogan-fr.jpg

 

19:06
 // Ahmet
Fransızlar artık türkiyeye fransız değil :)...
21 Haziran 2014 19:06
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler