YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fransa 12 vatandaşına ağlıyor ama...
Araştırmacı Yazar Said Alpsoy, Fransa'daki saldırı ile ilgili değerlendirmede bulundu. Alpsoy, Fransa'nın desteklediği terör örgütlerinin Orta Afrika'da Müslümanlara işkence yaptığını belirtti.
Fransa 12 vatandaşına ağlıyor ama...
12 Ocak 2015 / 15:16 Güncelleme: 12 Ocak 2015 / 15:24

Kanal A'da yayınlanan ve Tuğba Dalkılıç'ın sunduğu İşte Haber programına Araştırmacı Yazar Said Alpsoy  konuk oldu.

Said Alpsoy Fransa'nın rüzgar ekip fırtına biçtiğini belirterek sözlerine başladı ve şunları söyledi:

Şu an rüzgar eken fırtına biçiyor şu an. Bunu söylerken 'Oh iyi oldu' vb anlamında konuşmuyorum. Daha da üzücü olan, batılıların hali hazırda doğru yerde durmadıkların, bundan sonra yaşanmaması gerekenler için tedbir alınmadığını, Fransa'nın da yanlış bir yerde durduğunu düşünüyorum.

İnşallah yanılırım ama bu hadisenin nitelik ve nicelik olarak da artacak ve batıda yayılacak. Bunda haklı çıkarsam bunun birinci suçlusunu olayı yapanlarda değil, bu olayların tarihsel zeminini hazırlayanlardır. Bu da bütün olarak batı dünyasıdır.

Batılılar 1500'lerden bu yana dünya genelinde hegemonik bir güç haline geldiği zaman sadece Müslümanlara değil batılı olmayan dünyanın diğer bütün haklarına, medeniyetlerine, kültürlerine karşı uyguladıkları politikalar bu günlere getirdi.

Fransa'sı, Amerika'sı 500 yıldır insanlığa yapmadıklarını bırakmadılar.

"Bugünlerde Orta Afrika'da Müslümanların etleri parçalanıp satılıyor"

Günümüzde yaptıkları ama çoğu kişinin bilmediği bir bilgiyi sizinle paylaşmak istiyorum. Şu Orta Afrika Cumhuriyeti'ndeki Müslümanlar, arkasında Anti Balaka isminde arkasında Fransa'nın olduğu bir Hıristiyan terör örgütünün saldırısına maruz vaziyetteler. Bugünden bahsediyorum. Anti Balaka Hıristiyan terör örgütü Fransa'dan aldığı destekle Orta Afrika'nın Müslümanları'ndan ellerine geçirenlerini parçalıyorlar. O bölgedeki yamyamlık huyunu terk etmemiş olan vahşi kabilelere Müslümanlar'ın etleri köy pazarlarında et olarak satılıyor. Alıp pişirilmek üzere...

"Müslümanlar insan değil mi?"

Herhangi bir kınama protestosunu kenara bırakın insanların haberi bile yok. Charlie Hebdo Dergisi'nde katledilen 12 kişi için bir buçuk milyon insan, elliden fazla devlet başkanı yürüyüş yapıyor, teröre karşı mücadele çağrıları yapıyorlar da mesela bu Orta Afrika'da köy pazarlarında satılan Müslümanlar'ın hakkı hukuku yok mu, bunlar insan değil mi? Bunlarla ilgili haberlerin insanlığa ulaşmasına Batı müsaade etmiyor.

Fransa 500 seneden beri yaptığını yapıyor. Orta Afrika'da Müslümanları bitirmek, onların topraklarını almak, yer altı ve yer üstü zenginliklerini kullanmak istiyor.

500 senelik birikim geldi geldi bardağı taşırdı, buhar etkisi ile geri dönüyor.

"Netanyahu hiç utanmadan göğsünü gere gere yürüyebiliyor"

Cezayir'de 1 buçuk milyon katledilen insan için Fransa özür dileme anlamında ne yaptı? Dünkü görüntülerde izledik, en önde Netanyahu diğer devlet başkanlarının arasına girmiş hiç utanmadan göğsünü gere gere yürüyebiliyor. Bundan üç dört ay önce Gazze'de iki milyondan fazla insanın, çoluk, çocuk katlinden sorumlu değil mi? Bu terör değil mi?

Batı eğer bu tarz hadiselerin devamını istemiyorsa durduğu yeri, bakış açısını değiştirmek zorunda. Benim şahsen bundan ümidim yok. Ama bunu yapmak zorunda. Şunu çok iyi anlamak zorunda; batılı bir insanın canı ile batılı olmayan bir insanın canı birbirine eşittir.

Paris'te yaşanan bu olaydan sonra mesela Sayın Cumhurbaşkanı ya da Başbakan'ın muhterem eşi Paris'e gitsin, basın toplantısı yapsın, Fransa'nın yanında olduğunu, mücadelesinde beraber olduğunu söylesin, sözüm ona 'İslamcı teröristlerle' poz versin vb. Böyle bir olayı biz şu an temayül edebilir miyiz? Mümkün mü? Olmasını da arzu etmem.

"Batılılar daha mı değerli?"

Charlie Hebdo saldırısında Fransa on iki insanını kaybetti, biz bölücü terör örgütü nedeniyle her iki taraftan da 40 binden fazla can verdik. Burada şunu mu anlamak lazım: Buradaki batılı 12 kişi batılı olmayan 40 bin kişinin gözünden daha değerli.

Eğer batılılar bir daha böyle hadiselerin yaşanmamasını istiyorlarsa herkesin iyiliği için çok ciddi olarak kafa yapılarını değiştirmek mecburiyetindeler. Ben bunu temenni ediyorum. Biz akan kandan memnuniyet duymayız. Tahminim, batı ektiği rüzgarı daha birçok süre görecek.

 

KANALAHABER.COM/ÖZEL İÇERİK

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler