YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FOX TV'den Alevilerle ilgili inanılmaz hata!
FOX TV Ana Haber'de Alevilerle ilgili inanılmaz bir hataya imza atıldı. Haberde Aleviler, gayri-müslim olarak lanse edildi. Hal böyle olunca, Alevilerden de FOX televizyonuna tepki geldi.
FOX TV'den Alevilerle ilgili inanılmaz hata!
01 Ekim 2013 / 22:28 Güncelleme: 01 Ekim 2013 / 22:41

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini açıkladı, tepkiler de beraberinde geldi. Özellikle Alevi vatandaşlarla ilgili düzenlemeyi görmeyenler, hükümeti eleştirdi. Hükümet de Alevilerle ilgili düzenlemenin daha sonra ayrı bir pakette geleceğini açıkladı.

Pakette özellikle Hristiyan olan Süryanilerle ilgili önemli bir gelişme oldu ve yıllardır çözülemeyen bir sorunun çözümü için Hükümet tarafından yeşil ışık yakıldı. Mor Gabriel, diğer adıyla Deyrulumur Manastırı arazisi, manastır vakfına iade edileceğini söyleyen Başbakan Erdoğan, böylece, bir haksızlığın da giderildiğini sözlerine ekledi.

Aleviler müslüman değil mi?

Fatih Portakal'ın sunduğu FOX TV Ana Haber'de de paketle ilgili bilgiler aktarılırken, gayri-müslimlere verilen haklar konusu ele alınınca, haberde Aleviler de sanki Müslüman olmayan vatandaşlar kategorisine alındı. Bunun üzerine Aleviler, FOX Ana Haber'e büyük tepki göstererek, tepki mesajları attı.

İşte o video...

 

 

FİTNEBAZLAR
 // DÜNYANIN EN ALEVİ ADAMI
Nedir bu Alevilerin medya ve siyasetçilerden çektiği. Kimisi, kızılbaş der, kimisi ateist der, kimisi ayrı bir din, kimisi, bilmem ne! Bunu bir sünni olarak söylerken, en kral alevi de benim diyorum. Neden diyorum? Hz. Ali'yi, hz Hüseyin ve Hasan'ı sevdiğim için seviyorum. Neden onları seviyorum? Müslüman oldukları için....
02 Ekim 2013 Çarşamba 22:35
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler