YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş! Şırnak'ta deprem...
Şırnak'ın Silopi ilçesi Pınarönü'de 5.5 şiddetinde deprem meydana geldi.
Flaş! Şırnak'ta deprem...
14 Haziran 2012 / 09:17 Güncelleme: 14 Haziran 2012 / 10:06

Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi'nden alınan bilgiye göre, saat 08.52'de merkez üssü Şırnak'ın Silopi ilçesi Pınarönü'de 5.5 şiddetinde deprem meydana geldi. Deprem, Mardin, Siirt ve Diyarbakır başta olmak üzere bölgedeki yerleşim birimlerinde de hissedildi.

BAŞBAKANLIK'TAN AÇIKLAMA

Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Deprem Dairesi Başkanı Dr. Murat Nurlu, Şırnak'ta yaşanan depremle ilgili olarak şu anda her şeyin kontrol altında olduğunu belirterek, ''Herhangi bir yaralı ve ölü bilgisi yok'' dedi.

Nurlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Şırnak'ın Silopi ilçesinde 5.5 büyüklüğünde bir deprem meydana geldiğini anımsattı.

Depremin derinliğinin 14 kilometre civarında olduğunu ifade eden Nurlu, şunları söyledi:

''Bu depremin etkilediği en yakın yerleşim yerleri Silopi ilçemize bağlı Ovaköy, Buğdaylı, Çiftlik köyü, Ortaköy ve Aktepe. Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı'nca (AFAD) yapılan çalışmalar sonucunda çok şükür bir hasara rastlanmadı. Yalnız Şırnak'ta bir caminin minaresi yıkıldı. Bunun dışında yine AFAD Başkanlığı'nın yürütmüş olduğu çalışmalar ve illerdeki Afet ve Acil Durum Müdürlüklerinin yapmış olduğu çalışmalarda şu an durum kontrol altında.''

Depremden sonra yaklaşık 4 küçük artçı deprem meydana geldiğini kaydeden Nurlu, ''AFAD Başkanlığı'nın işletmiş olduğu ulusal deprem gözlem ağı tarafından elde edilen bilgiler bunlar. Bu bilgiler doğrultusunda beklenebilecek artçılar bunlar. Depremden iki dakika önce 4 büyüklüğünde bir deprem meydana geliyor. Şu anda durum kontrol altında. Geçmiş olsun, herhangi bir yaralı ve ölü bilgisi yok. Bu bilgiler AFAD Başkanlığı Müdahale Dairesi Başkanlığı tarafından sürekli kontrol ediliyor'' diye konuştu.(AA)
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler