YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş operasyona Köksal'dan açıklama
Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kaan Köksal; Ramazan Akyürek'in görevden alınmasını değerlendirdi...
Flaş operasyona Köksal'dan açıklama
17 Ekim 2009 / 08:43 Güncelleme: 17 Ekim 2009 / 08:45

Emniyet Genel Müdürü Oğuz Kağan Köksal, İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in görevden alınmasıyla ilgili ''Arkadaşımız görevini ifa etti. Bir değişikliktir, nöbet değişimidir. Yapıldı, hayırlı olsun'' dedi.

Köksal, Bursa Emniyet Müdürü Zeki Çatalkaya'yı makamında ziyaret etmek üzere Fomara Caddesi'ndeki Bursa Emniyet Müdürlüğü binasına geldi.

Bina girişinde Çatalkaya tarafından karşılanan Köksal, polis tören mangasını selamladıktan sonra emniyet müdür yardımcılarıyla tokalaştı.

Köksal, girişte gazetecilerin ziyarete ilişkin soruları üzerine, ''Müdüre hayırlı olsun diyeceğiz'' dedi.

Bir gazetecinin, Emniyet Genel Müdürlüğü İstihbarat Daire Başkanı Ramazan Akyürek'in görevden alınarak Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığına uzman olarak atanmasıyla ilgili sorusuna ise Köksal, şu yanıtı verdi:

''Biliyorsunuz devlette zaman zaman değişiklikler olur. Bundan 2 ay önce de 17 tane daire başkanımızı değiştirdik. Arkadaşımız görevini ifa etti. Bir değişikliktir, nöbet değişimidir. Yapıldı, hayırlı olsun.''

Köksal, ''Akyürek'in, Hrant Dink cinayetinde de adı geçmişti. Değişikliğin bunun ilgili bir bağlantısı var mı?'' sorusunu ise, ''Öyle bir şey yok'' diye cevapladı.

Genel Müdür Köksal, daha sonra Çatalkaya ile makamında bir süre görüştü.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler