YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş iddia! Türkiye Esed'e karşı o ülkeyle anlaştı
Associated Press haber ajansı, Türk yetkililere dayandırarak servis ettiği haberde, Türkiye ile Suudi Arabistan’ın Suriye Devlet Başkanı Beşar Esed rejimiyle mücadele eden muhaliflere yardım konusunda anlaşmaya vardığını iddia etti.
Flaş iddia! Türkiye Esed'e karşı o ülkeyle anlaştı
07 Mayıs 2015 / 22:40 Güncelleme: 08 Mayıs 2015 / 06:44

Haberde, muhaliflere lojistik ve finansal destek içeren anlaşmanın, Suriye’deki radikal İslamcı grupları güçlendireceğinden kaygılanan ABD için endişe verici bir durum olduğu ifade edildi. 

Türk yetkililerin, “Türkiye ile Suudi Arabistan’ın, ortak düşmanları Esed’le nasıl mücadele edileceği konusunda araları açıktı. Fakat ABD’nin kararsızlık olarak gördükleri politikası karşısında yaşanan ortak hayal kırıklığı, iki ülkeyi Suriye’nin kuzeyindeki son kazanımları sağlayan stratejik ortaklığa götürdü” dediği öne sürüldü. 

sapik sia´nin mollalari zalim ve sapik esed´e
 // gündüzbey
...yardim ediyor,türkiye niye mazlumlara ve muhaliflere yardim etmesin,emperyalisatlerin,siyonistlerin,kapitalistlerin hala keyfinemi birakacagiz yardim bekleyen mazlum suriye halkini gec bile kalindi ALLAH (cc) mazlumlarin ve mazluma yardim edenin yardimcisidir....
07 Mayıs 2015 Perşembe 21:00
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler