YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Flaş... Flaş... Ağca tahliye oldu!
Flaş... Flaş... Ağca tahliye oldu!
18 Ocak 2010 10:10
Gazeteci yazar Abdi İpekçi cinayeti ile iki ayrı gasp suçundan hüküm giyen ve Mehmet Ali Ağca 30 yıllık cezaevi mahkumiyetinin ardından bugün tehliye edildi...

Sincan Kapalı Cezaevi'nden sabah saat 09.30 sularında tahliye edildikten sonra askerliğe elverişli olup olmadığının belirlenmesi amacıyla GATA'ya getirilen Ağca'nın, hastanenin psikiyatri bölümünde bekletildiği öğrenildi. Ağca'nın avukatı Melahat Uzunoğlu, Ağca'nın hastanedeki işlemlerinin bugün sona ermesini beklediklerini söyledi.

Ağca'nın hastaneye gelişini takip eden onlarca basın mensubu ise hastane önünde adeta kamp kurdu. Hasta önüne çok sayıda canlı yayın aracının gelmesinden dolayı trafikte aksamalar meydana geliyor.
 Hastane girişinde ise Ağca'nın askerliğe elverişsizdir raporu alması durumunda bineceği iddia edilen siyah renkli Audi marka bir araç bekletiliyor. Ağca, hastaneye 3.5 saat önce geldi.

MEHMET ALİ AĞCA TAHLİYE EDİLDİ

Gazeteci-yazar Abdi İpekçi cinayeti ve iki ayrı gasp suçundan hükümlü Mehmet Ali Ağca, işlemlerin tamamlanmasının ardından Sincan F tipi Cezaevinden tahliye edildi. Ağca'nın, tahliyesi sırasında kendisine uğur getirdiğine inandığı mavi kazağını giydiği dikkatlerden kaçmadı.

Ağca, tahliye olur olmaz, güvenlik güçlerince askerlik şubesine götürüldü. Askerlik şubesinin ardından, kontrol muayenesi için GATA Komutanlığı'na sevk edildi.

VİCDANİ RETÇİ OLDU

Ağca'nın avukatı Özhan dün yaptığı açıklamada “Ağca'nın kamu hizmetinden kaçma gibi bir düşüncesi yok.  Bana söylediği, 'Ben elime silah alamam. Dinsel inançlarıma, felsefi değerlerime aykırı. Alamam bundan sonra.” demiş Avukat Özhan, binlerce insanın silah taşıdığı bir ortamda, Ağca'nın askerlik yapmasının can güvenliği açısından da risk oluşturacağını savunmuştu...

!!!
 // mehmet durukan
30 yıl az değil, lakin toplumu bu kadar sarsan önemli bir gazeteciyi düşünce adamını öldüren ve bir kesim tarafından da açıkça desteklendiği görülen yüzyılımızın şövenleşme ırkçılaşma gettolaşma hastalığının tetikçisinin islah ve tedavi edilmeden ortalığa salıverildiğini görüyoruz....
18 Ocak 2010 15:19
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler