YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
FLAŞ! Amasya'da çatışma...
FLAŞ! Amasya'da çatışma...
14 Nisan 2012 09:38
Amasya'da çatışma: 2 terörist etkisiz hale getirildi

Amasya'da merkeze bağlı Ormanözü köyü kırsalında terör örgütüne yönelik operasyonda 2 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Amasya'da hafta başında askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olması, 5 askerin de yaralanmasının ardından başlatılan geniş çaplı operasyonlar kapsamında Ormanözü köyü kırsalında bir grup terörist tespit edildi. Operasyonlarda teröristlerden ikisi etkisiz hale getirildi.

Bölgedeki operasyonların, insansız hava aracı, Skorsky helikopterler ve zırhlı araçların desteğiyle jandarma komando ve özel harekat birliklerince sürdürüldüğü belirtildi.

Amasya Valisi Abdil Celil Öz, bölgedeki operasyonların mini insansız hava aracı, skorsky helikopterler ve zırhlı araçların desteğiyle jandarma komando ve özel harekat birliklerince yürütüldüğünü kaydetti.

VALİ'DEN SON AÇIKLAMA

Amasya Valisi  Abdil Celil Öz, Amasya'da terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 2 terörist etkisiz hale getirilmesiyle ilgili, ''Bu operasyonla terör örgütünün Karadeniz bölge ekibi çökertilmiştir''dedi

Vali Öz, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Amasya'da 9 Nisan'da askeri aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 askerin şehit olması, 5 askerin de yaralanmasının ardından başlatılan çalışmalar kapsamında Ormanözü köyünde bir grup terörist tespit edilmesinin ardından operasyon başlatıldığını bildirdi.

''Teslim ol'' çağrısına ateşle karşılık veren teröristlerden 2'sinin etkisiz hale getirildiğini belirten Öz, ''Bölgede arama tarama çalışmalarımız devam ediyor. Etkisiz hale getirilen teröristlerden biri Karadeniz bölge sorumlusu Mahir Koç kod isimli Celal Başkale'dir. Diğer teröristin kimliğini belirlemeye çalışıyoruz. Bu operasyonla terör örgütünün Karadeniz bölge ekibi çökertilmiştir. Bu önemli bir darbe oldu'' diye konuştu.

Bölgede başka teröristlerin de olabileceğini ifade eden Öz, arama ve tarama çalışmalarının sürdüğünü kaydetti.
 

AA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler