YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fiyatına inanamayacaksınız
Bursa'da bir kuyumcunun vitrinindeki altından yapılan terlik görüntüsü ve fiyatıyla herkesi etkiliyor.
Fiyatına inanamayacaksınız
28 Ağustos 2011 / 19:16 Güncelleme: 28 Ağustos 2011 / 20:09

Son zamanlarda rekor seviyeye yükselen altın fiyatları gündemdeki yerini korurken, Bursa'da bir kuyumcunun vitrinindeki altından yapılan terlik görüntüsü ve fiyatıyla herkesi etkiliyor. 

Bursa'da Tarihi Kapalı Çarşı'da kuyumculuk yapan Fadıl Akça, yükselen fiyatı sebebiyle altından yapılan terliğe vatandaşların sadece bakmakla yetindiğini söyledi. 2003 yılında alınan altın terliğin 8 yıldır alıcısını beklediğini belirten Akça, terliğin 9 bin TL değeri olduğunu kaydetti. Her gün yükselen altın fiyatlarıyla terliğin de değerinin arttığını kaydeden Akça, çok az kişinin terliğin fiyatını sorduğunu ifade etti. Akça, "Geçen sene gramı 63 TL olan altın şu anda 103 TL civarında. 2010 yılında 6 bin TL'e sattığımız altını şimdi 9 bin TL'ye satıyoruz. Şu an terliğin bir müşterisi yok. Herkes bakmakla yetiniyor" dedi.  

Altın almak için kuyumcuya gelen Halil Akça isimli vatandaş ise terliğin görünüşünün güzel olduğunu ama fiyatının çok pahalı olduğunu belirterek, "Bu biraz bize tuzlu geldi. İleride belki alabilirim" diye konuştu.

 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler