YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fitne girişimi yine tutmadı! İşte kritik görüşmenin ayrıntıları
Önce Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Abdullah Gül bir araya geldi. Sonra da Gül, son dönemdeki açıklamaları ile dikkat çeken Bülent Arınç, Hüseyin Çelik, Sadullah Ergin, Nihat Ergün ve Suat Kılıç ile görüştü. İşte detaylar...
Fitne girişimi yine tutmadı! İşte kritik görüşmenin ayrıntıları
11 Şubat 2016 / 17:19 Güncelleme: 11 Şubat 2016 / 17:28

Önce Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ndeki Erdoğan'ın resmi konutunda 3 saatlik görüşme, ardından Bülent Arınç'ın evinde akşam yemeği...

Ankara'da eski Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın açıklamalarının ardından yükselen tansiyonda 11. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün yaptığı görüşmeler dikkat çekti.

Abdullah Gül'e yakın kaynaklardan edinilen bilgiye göre, Erdoğan ve Gül önce İstanbul'da bir davette, ardından düğünde bir araya geldiler.

HEPİMİZ AYNI GEMİDEYİZ

Sonrasında iki telefon görüşmesi yaptılar ve yüz yüze görüşme kararı verdiler ve Erdoğan, Ankara'da tedavi görmekte olan anne-babasını ziyaret için başkentte bulunan Gül'ü Resmi Konutu'na davet etti.

Yakın çevresi son tartışmalardan çok rahatsız olduğunu belirttikleri Gül'ün, "Hepimiz aynı gemideyiz. Aynı davanın insanlarıyız" görüşünü bu yemekte paylaştığını ifade etti; görüşmenin çok olumlu bir havada geçtiğini belirttiler.

Bu yemekten bir gün sonra Abdullah Gül bu kez Bülent Arınç'ın evinde Sadullah Ergin, Nihat Ergün, Hüseyin Çelik ve Suat Kılıç ile bir araya geldi.

Gül'e yakın kaynaklar, "Abdullah Bey dün ne konuştuysa bugün de aynısını konuştu. Sadece saygı duyulan bir insan sıfatıyla" vurgusunu yaptılar.

TROLLERİN YAPTIĞI NE KADAR YANLIŞSA...

Buna göre Gül yemekte, "Biz hepimiz aynı gemideyiz, bu gemi su alırsa hepimiz zarar görürüz. Terör ve dış politikadaki konular ciddi sorunlar ve gelişmeler varken, enerjimizi başka şeylere harcamak yanlış olur. Partide dün görev yapanların da bugün görev yapanların da itibar ve şerefi önemlidir. Trollerin yaptıkları ne kadar yanlışsa basın üzerinden konuşmak da o kadar yanlıştır" görüşlerini paylaştı.

Diğer yandan CNN Türk'ekonuşan Bülent Arınç da, "Dostane bir ziyaretti. Ben kendim davet ettim. Ülkenin tüm meselelelerini konuştuk. Biz hep beraber AK Partiliyiz" dedi.

Ayrıca CNN TÜRK'ün ulaştığı kaynaklar, Arınç'ın açıklamalarıyla başlayan tartışmadan sonra "Yeni bir siyaset hareket gündeme gelebilir" iddialarını kesin bir dille reddetti. Parti içi muhalefet olgusunun da AK Parti geleneğinde bulunmadığına dikkat çektiler.

 

CNN TÜRK

Ak Parti Düşmanlarını Sevindirmeyelim
 // Akliselim
“Fitne zamanında yürüyen koşandan, duran yürüyenden, oturan ayakta dikilenden, yatan oturandan, uyuyan yatandan daha hayırlıdır.” (Buhari, Fiten, 9; Müslim, Fiten, 10, 13; Tirmizi, Fiten, 29; Ebu Davud, Fiten) “Fitne çıktığı zaman at binen insin, koşan yürüsün, yürüyen dursun, duran otursun”...
11 Şubat 2016 Perşembe 22:59
 // Ömer
kozmik odaya, sn. Arınç'a suikast bahanesiyle girenlerin amaçlarından Arınç'ın haberinin olmadığına inanıyror musunuz?...
11 Şubat 2016 18:30
 // Rasim DUMAN
Fitne zamaninda, Hak yolda olanlarin, saflarini saglam tutmalari ve ululemr'e sadakat ve vefa gostermeleri, sadece insani ve ahlaki bir vecibe degil, ayni zamanda bir "vazife"dir. Kim ki bu hususu ihlal eder, sadece 78 milyonun degil, bizi "lider ulke - lider millet" bilen ve istimdad nazarlari ile bakan butun bir İslam Alemi'nin de hukukunu cignemis olur....
11 Şubat 2016 17:36
GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler