YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fişlemedikleri adam kalmamış
Fişlemedikleri adam kalmamış
Fişlemedikleri adam kalmamış
18 Mart 2008 / 09:52 Güncelleme: 00 0000 / 00:00

Ergenekon terör örgütüne yönelik operasyon kapsamında tutuklanan emekli general Veli Küçük’ün sakladığı belge ve dokümanlarda örgütün ciddi bir istihbarat çalışması yaptığı ortaya çıktı.


Küçük’e ait İstanbul Gayrettepe’deki evde ele geçirilen ve mahkeme dosyasına konulan belgeler arasında kamudaki üst düzey idareciler hakkında resmi ve özel sicil kayıtlarının bulunduğu tespit edildi. Eski emniyet müdürleri ile Başbakanlık resmi korumaları hakkında detaylı bilgilerin yer aldığı notlara el koyan polis, şimdi bu istihbarat bilgilerini toplayanlara ulaşmaya çalışıyor. Örgütün ordu içerisindeki tayin terfi ve atamalara da müdahalenin yanı sıra, ordu içerisindeki uzantılarının çalışmalarını engelleyen subay ve generaller hakkında da raporlar tuttuğu ortaya çıktı.

REKTÖR: EMRİNİZDEYİM PAŞAM


BU arada ismi daha önce kendisen ait bloglarında Cumhurbaşkanı Gül’e yönelik sert eleştirilerle gündeme gelen Giresun Üniversitesi Rektörü Osman Metin Öztürk’ün de Veli Küçük ile irtibat halinde olduğu belirlendi. Öztürk’ün görüşme sonrasında ‘Sizin izniniz olmadan bir adım atmam. Her zaman emrinizde hizmetinizdeyim’ diyerek bilgi verdiği tespit edildi.


Star Gazetesi

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler