YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırtına İstanbul'u felç etti
İstanbul'da etkili olan lodos nedeniyle Boğaziçi Köprüsü'nde ulaşım kontrollü olarak sağlanıyor.
Fırtına İstanbul'u felç etti
18 Nisan 2012 / 13:52 Güncelleme: 18 Nisan 2012 / 15:12

Rüzgarın hızının saatte 90 kilometreyi geçmesi halinde ulaşımın kontrollü olarak sağlandığı Boğaziçi Köprüsü, anlık olarak saatte 117 kilometreye çıkan rüzgarın etkisinde kaldı. Bunun üzerine güvenlik kuvvetlerince Boğaziçi Köprüsü girişlerinde trafik durdurularak, araçların kontrollü olarak geçişine izin verildi.

Rüzgarın hızının bir ara 120 kilometreyi geçmesi nedeniyle trafik tamamen durduruldu.

Aynı uygulama, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde de gerçekleştirildi.

Yetkililer, uygulamanın rüzgarın hızına bağlı olarak süreceğini kaydetti.

 

-ŞİŞLİ'DE LODOS-

Şişli'de inşaat halindeki binanın iskelesi ve dışındaki perde, tadilatta olan Harbiye Polis Merkezi'nin üstüne ve yola devrildi

İstanbul'da etkili olan şirretli lodos nedeniyle Teşvikiye Caddesi'nde inşaat halindeki binanın iskelesi ve üzerinde reklam panosu olan dış perdesi çöktü. İskelenin bir kısmı, inşaatın yanında bulunan ve tadilat halindeki Harbiye Polis Merkezi'nin üzerine bir kısmı da yola devrildi.

Yolda park halinde olan 34 TFP 07 plakalı ticari taksi, devrilen iskelenin altında kalırken, hafif yaralanan sürücüsü, vatandaşlar tarafından araçtan çıkarılarak ambulansla hastaneye kaldırıldı. Yine park halindeki bir otomobilin de inşaattan kopan parçalardan dolayı camları kırıldı.

İtfaiye ekipleri iskeleyi ve kalan perdeyi binadan sökmek için merdivenle çalışma yaparken, arama kurtarma ekipleri de enkaz kaldırma çalışmasını sürdürüyor.

Bu arada vatandaşların da yıkılan iskeleyi, cep telefonuyla görüntüledikleri görüldü. AA
 

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler