YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırıncılar olayında son gelişme
Fırıncılar olayında son gelişme
18 Haziran 2010 14:03
İstanbul'da ekmeği belirlenen fiyatın altında satan fırıncıları tehdit ettikleri iddiasıyla gözaltına alınan İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer'in de aralarında bulunduğu 14 kişi adliyeye sevk edildi.

Çeşitli semtlerdeki fırıncıların belirlenen fiyatın altında ekmek satmamaları konusunda tehdit edildikleri ve dükkanlarına zarar verildiği yönündeki ihbarları değerlendiren İstanbul Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 6 aydır sürdürdükleri fiziki ve teknik takibin ardından belirlenen adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi.

Operasyonda, İstanbul Fırıncılar Odası Başkanı Fahri Özer ve kardeşi Fehmi Özer'in de aralarında bulunduğu 14 kişi gözaltına alındı.

Bu kişilerin üzerlerinde ve bulundukları yerlerde yapılan aramalarda, 2 adet tabanca, bu silahlara ait şarjör ve fişekler, tahsilat makbuzları ve suçta kullanılan 3 adet otomobil ele geçirildi.

Şüphelilerin, kurdukları danışmanlık şirketi ile ekmek fırınlarından ''fon'' adı altında para aldıkları, bunun karşılığında bölgedeki ekmek taban fiyatlarını yükseltikleri iddia edildi. Ucuza ekmek satmamaları konusunda fırıncı ve bakkalları tehdit ettikleri belirtilen şüphelilerin, baskı uyguladıkları ve dükkanlarına zarar verdikleri ileri sürüldü.

Polisteki işlemleri tamamlanan 14 kişi, daha sonra Gaziosmanpaşa Adliyesi'ne sevk edildi. (A.A.)

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler