YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Fırıncı: Gülen hareketi kendisini düzeltmelidir!
Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Fırıncı Gülen grubu için, "Dini hizmetler çok zarar gördü. Bu hareket dini hizmetlere zarar verdi. Bu hareketin içerisindekiler, kendilerini düzeltmelidir." dedi.
Fırıncı: Gülen hareketi kendisini düzeltmelidir!
03 Kasım 2014 / 18:25 Güncelleme: 03 Kasım 2014 / 19:03

Bediüzzaman Said Nursi’nin talebelerinden Mehmet Fırıncı Hoca’nın grubunun Paralel Yapı ile ilişkili olduğu ve Moral FM’in satılacağı yönündeki iftiralara düzenlenen bir basın toplantısıyla sert tepki gösterildi. Moral FM’in İstanbul Yenibosna’daki binasında dün düzenlenen basın toplantısında Moral FM Onursal Başkanı Mehmet Fırıncı ve radyo kurucularından Yavuz Bahadıroğlu açıklamalarda bulundu.

Fırıncı: Paralel Yapı'lya herhangi bir ilişkimiz yok

Moral FM Onursal Başkanı Mehmet Fırıncı yaptığı açıklamada, Paralel Yapı’yla herhangi bir ilişkileri olmadığını ve Moral FM’in de satılmadığını söyledi.

Meşru iktidarın yanında olmayı daima tercih ettiklerinin altını çizen Fırıncı; “Bedüizzaman Said Nursi’nin çizgisinde yürümenin verdiği emniyetle daima o yolda yürüdük. Bu noktada çok zulümlere, iftiralara maruz kaldık. Bizim üzerimize başka şeyin gölgesinin düşmesinden rahatsızız.

İnsanlar çeşitli şeylerle maksatlarına ulaşmak isterler. Biz de bu durumdan çekilmek için böyle bir şeyi (basın toplantısı) yapma ihtiyacı hâsıl oldu” dedi.

Gülen Hareketi kendisini düzeltmelidir

Fetullah Gülen grubunun eskiden bir hizmet grubu olduğunu kaydeden Fırıncı; “Fakat malum memleket bu tarzla şeyle (17 Aralık olayıyla) karşı karşıya kaldı. 17 Aralık olayı nedeniyle hem bütün cemaatlere hem de kendi cemaatine zarar verdi.

Yazık oldu. Dini hizmetler çok zarar gördü. Bu hareket dini hizmetlere zarar verdi. Bu hareketin içerisindekiler, kendilerini düzeltmelidir.”

Bahadıroğlu: Paralel Yapı'yla da ne organik ne de yürek bağımız yok

Yavuz Bahadıroğlu ise Moral FM’nin çok zor şartlarda çorba paralarını ortaya koyarak kurulduğunu söyledi. Moral FM’in satılmadığını ve satılmayacağını da ifade eden Bahadıroğlu; “Bizim devletten yana bir bağlantımız yok, bir ihalede kovalamıyoruz. Paralel Yapı’yla da ne organik ne de yürek bağımız yok” diye konuştu.

 

HABER10

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler