YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari savcılar o ülkeye kaçacak
Firari savcılar o ülkeye kaçacak
17 Ağustos 2015 11:22
Kaçak savcılar, Almanya'da da deşifre oldu. Firari ikili bu kez Kanada'ya kaçmayı deneyecek

Öz ve Kara Kanada yolcusu Hakkında darbe girişimi ile tutuklama kararı çıkmasını önceden haber alıp firar eden Zekeriya Öz ile Celal Kara'nın bir sonraki durağının Kanada olacağı iddia edildi. TAKVİM'in adım adım takip ettiği kaçak paralellerin Almanya'nın Hanau kentinde de deşifre olunca mekan değişikliği yapmaya çalıştığı öğrenildi.

ABİLER DEVREDE

Bir dönemin skandal savcısı Öz, geçtiğimiz hafta Sarp Sınır Kapısı'ndan Gürcistan'ın Batum şehrine, ardından da Ukrayna'nın başkenti Kiev'e geçmişti. Buradan Almanya'ya geçen Öz ve diğer paralel savcı Celal Kara'nın Frankfurt yakınlarındaki Hanau şehrinde paralel yapının adamları tarafından misafir edildiği öğrenildi.

Hanau'da Romanhoff isimli otelde kaldıkları belirtilen savcıları, iddialara göre burada TRT'nin eski muhabirlerinden Abdurrahman Keskin ile Gülenci işadamı olduğu öne sürülen Ulvi Keskin karşıladı. Bahse geçen otelin kapalı olması ise kafaları karıştırdı. Refein Keskin Europa isimli şirketin sahibi olan Ulvi Keskin ile Abdurrahman Keskin'in, kaçak savcıların saklanması, ihtiyaçlarının karşılanması ve bir başka ülkeye gitmek için hazırlıklarının yapılması ile görevlendirildikleri öğrenildi.

Almanya'da da deşifre olan savcıların bir sonraki durağının Kanada olacağı iddia edildi. Özellikle Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın Alman yetkililere seslenerek "Almanya onları bize vermezse biz de Almanya'nın istediklerini vermeyiz" çağrısı yapması üzerine firari ikili yeni ülkeye gitmek istedi. Erdoğan'ın "Romanya'dan aldıklarımız gibi onları da yaka paça getireceğiz" diyerek kırmızı bülten işareti vermesi üzerine harekete geçen paraleller, kaçak savcıların bir an önce Kanada'ya götürülmesi için çalışma başlattı.

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler