YENİ HABERLER
ÇOK OKUNANLAR
Firari PKK'lıların yeni adresi belli oldu
Firari PKK'lıların yeni adresi belli oldu
26 Eylül 2013 13:30
Bingöl Cezaevi’nden tünel kazarak kaçan ve sakladıkları yerde yakalanan 17 PKK’lı mahkumun Tekirdağ Yüksek Güvenlikli F Tipi Cezaevi’ne konulacağı öğrenildi.

Daha önce de Diyarbakır’dan mahkumların getirildiği cezaevinde, Adalet Bakanlığı’nın talimatıyla çalışma başlatıldı. Edinilen bilgiye göre, önceki gün 17 PKK’lı tutuklu ve mahkum Bingöl M Tipi Cezaevi’nden tünel kazarak firar etmişti.

17 terörist bu sabah Bingöl kırsalında güvenlik güçleri tarafından yapılan operasyonla yakalandı. Adalet Bakanlığı, firari mahkumların yüksek güvenlikli cezaevine nakil edilmesi için çalışma başlattı. Bakanlığın talimatıyla Tekirdağ’a gelecek mahkumlar 2 ve 3 kişilik koğuşlara konulacak.

Yaklaşık 400 kişinin kaldığı Tekirdağ F Tipi Cezaevi’nde F 1 bölümünde örgütsel suçlardan, F 2 bölümünde ise çete suçlarından tutuklu ve hükümlüler yer alıyor. Cezaevinde bir dönem de Ergenekon tutukluları kalmıştı. Öte yandan, Diyarbakır Cezaevi’nden 300 mahkum Mart 2013’te Tekirdağ F Tipi kampüsü içerisinde yer alan 5 bin kişilik kapalı cezaevine uçakla nakledilmişti.

 

İHA

GÜNDEM Kategorisindeki Diğer Haberler